Tęczowe Hollywood

21 najbardziej gejowskich momentów w męskich filmach.

gej


Wyobraź sobie taką sytuację: piątek wieczór, zapraszasz kumpli,  żeby pokazać im możliwości twojego kina domowego. Wybierasz mocny męski film, przy którym nie będziecie się nudzić i który nie pozwoli zmrużyć oka twoim sąsiadom. Zaczyna się dobrze, piwo płynie strumieniami, zabawa szybko się rozkręca aż do momentu, gdy trafiacie na scenę niszczącą waszą wiarę w rodzaj męski. Nazwijmy rzecz po imieniu: w męskim kinie trafiają się gejowskie momenty. Są przypadkowe lub zamierzone, ale potrafią sprawić, że wzięty z zaskoczenia zadławisz się obiadem albo w szoku odgryziesz szyjkę od butelki piwa. Redaktorzy CKM, niczym kompania saperów, postanowili wytropić te najbardziej szokujące sceny.


PEARL HARBOR reż.: Michael Bay
Jedna z bardziej gejowskich scen kina wojennego. Amerykański pilot umiera od ran tulony niczym kochanek w ramionach kolegi. Gadają o ojcostwie. Robi się ciepło..

PLUTON reż.: Oliver Stone
Wojna w Wietnamie. Wszystko gra do chwili, gdy główny bohater, Charlie Sheen, trafia na narkotyczną bibę. Tam Willem Dafoe każe mu wziąć do ust lufę strzelby i ciągnąć z niej dym. Zaraz chcesz zmienić imprezę.


GWIEZDNE WOJNY reż.: George Lucas
Po zniszczeniu Gwiazdy  Śmierci Luke Skywalker ląduje w bazie rebeliantów. Tam czeka na niego Han Solo. Padają sobie w ramiona i gratulują sukcesu. W ich wylewności i erdecznych gestach, którym nie ma końca, jest jednak coś niepokojącego.


RYZYKOWNY INTERES reż.: Paul Brickman
Młody Tom Cruise pląsa do dźwięków rocka w koszuli i skarpetach, bujając biodrami i wykonując ruchy frykcyjne z pogrzebaczem między udami. Koszmar!


WATCHMEN: STRAŻNICY reż.: Zack Snyder
Rzecz o superbohaterach znakomita do chwili, gdy na ekranie w opasce biodrowej na monstrualnym przyrodzeniu zjawia się Dr Manhattan, heros o muskulaturze Pudziana. Jakby wprost z parady miłości.

SKAZANI NA SHAWSHANK reż.: Frank Darabont
Tu diabeł czai się na końcu: bosy Morgan Freeman widzi na plaży Tima Robbinsa. Biegną ku sobie w zachodzącym słońcu.... Film się kończy, ale niesmak pozostaje.

ZARDOZ reż.: John Boorman
Sean Connery dawno powinien zostać wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Natomiast twórcy tego irlandzkiego filmu SF o postapokaliptycznym świecie powinni trafić na listę FBI Most Wanted za to, że odziali mistrza w skórzane gatki, kozaki ladacznicy, przepasali go  ładownicami i zapletli mu warkocz. Takich rzeczy nie robi się świętościom bezkarnie.


300 reż.: Zack Snyder
Już sam pomysł, żeby w jednym filmie upchnąć trzystu umięśnionych, natłuszczonych facetów w samych majtkach, budzi niepokój. Niedobrze zrobi ci się podczas oglądania sceny, w której roznegliżowany Leonidas spotyka jeszcze bardziej nagiego Kserksesa, do tego  obwieszonego złotem jak bałkańska dziwka. I na dodatek Pers zaczyna lubieżnie dotykać Spartanina. Fe!

TRANSPORTER 3 reż.: Oliver Megaton

Cenimy Jasona Stathama za role, które wymagają tylko wysiłku fizycznego. Ale coś w nas pęka, gdy w „Transporterze” prezentuje klatę bez grama tłuszczyku.

ROCKY III reż.: Sylvester Stallone

Trening Rocky’ego przed kolejną walką nabiera zupełnie nowych znaczeń, gdy dobrniesz do sceny, w której Balboa wraz ze swym czarnym i kuso odzianym kumplem biegną po plaży, a potem wskakują do wody i rzucają się sobie w ramiona w morskiej pianie. Ten widok to policzek dla każdego szanującego się boksera!

CASINO ROYALE reż.: Martin Campbell
Daniel Craig wychodzi z morza w obcisłych kąpielówkach, kołysząc pupą i rzucając spojrzenia, które skruszyłyby serce każdego amatora męskiego ciepła. Tak widzą Bonda ludzie, którzy obiecywali renesans superagenta po latach strojenia go w żaboty i surduty!


TOP GUN reż.: Tony Scott

Na pozór film o dzielnych pilotach. Nieswojo robi się przy scenie meczu siatkówki plażowej. Widzisz nagie i spocone torsy, atakują cię obrazki facetów obściskujących się po byle zagraniu. Znika radość oglądania powietrznych pojedynków...


KOSZMAR Z ULICY  WIĄZÓW 2 reż.: Jack Sholder
Tani horror przechodzi lekko w gejowskie S/M. Nauczyciel WF zostaje rozebrany do naga i wychłostany po gołych pośladkach. Na pewno chcesz to oglądać?!


SPIDERMAN reż.: Sam Raimi
Już na początku dostajesz taką dawkę homoerotyki, że do końca filmu masz zgagę. Peter Parker budzi się po ukąszeniu przez zmodyfikowanego genetycznie pająka i lubieżnie gapi w lustro, obserwując swoje męskie ciało. W oku ma taki żar, że czujesz, iż chętnie zawarłby bliższą znajomość z samym sobą.


CAST AWAY: POZA ŚWIATEM reż.: Robert Zemeckis

O czym marzy heteroseksualny facet, którego los rzucił na bezludną wyspę? Rzecz jasna o kobiecie. Tymczasem grany przez Toma Hanksa bohater, choć ma narzeczoną, z piłki stwarza sobie kumpla, z którym spędza każdą wolną chwilę. Kumpla!!!rysują gołe babki...

WŁADCA PIERŚCIENI:  POWRÓT KRÓLA reż.: Peter Jackson
Na zakończenie nudnej superprodukcji reżyser raczy cię dwuznaczną scenką: trzej Hobbici najpierw taksują się lubieżnym wzrokiem, a potem tarzają w pościeli, jakby mieli ochotę na gorący trójkącik.

SUPERMAN: POWRÓT reż.: Bryan Singer

Komiksowy superbohater wraca na Ziemię po kosmicznych wojażach. Niestety, bywał chyba w jakimś gejowskim wszechświecie, bo jego buraczkowe gatki szczelnie opinające krocze robią złe wrażenie.

UWOLNIENIE reż.: John Boorman
Trzymający w napięciu thriller o facetach walczących o przetrwanie na odludziu. Czysta przyjemność poza sceną, w której bohater, sterroryzowany przez wieśniaków, zostaje rozebrany do naga, pędzony jak świnia, a następnie zgwałcony.


BATMAN & ROBIN reż.: Joel Schumache
r
Rzut oka na pancerz Batmana (sterczące sutki) i strój Robina (nabrzmiałe krocze), a już czujesz się nieswojo. Gdy dwójka bohaterów uroczyście przysięga sobie partnerstwo (cokolwiek to znaczy), przełączyć gotowyś na byle co, nawet na Religia.tv.

STRACENI CHŁOPCY reż.: Joel Schumacher
Horror o młodocianych wampirach. W jednej ze scen z przerażeniem widzisz,że na drzwiach w pokoju głównego bohatera, zamiast cycków Samanthy Fox albo Sabriny, wisi plakat roznegliżowanego mężczyzny. Czemuż, ach czemuż?

X–MEN GENEZA: WOLVERINE reż.: Gavin Hood
W filmie Hugh Jackman biega, eksponując gołą klatę. Da się to przeżyć, ale gdy półnagi walczy z równie gołym Ryanem Reynoldsem, czujesz, że w „X–Menach” jest za goło i za wesoło.

MĘSKIE TEMATY  GEJE, KTÓRZY PRZESZLI DO HISTORII KINA


BRUNO „Bruno”
Szalona kreacja Sachy Barona Cohena poruszyła wszystkich, a najbardziej środowiska gejowskie.


ENNIS DEL MAR

„Tajemnica Brokeback Mountain” Twardy kowboj, który nie potrafi przetrwać w górach bez odrobiny męskiego ciepła, wstrząsnął Hollywood.

MITZI
„Priscilla, królowa pustyni” Kochającego barwne stroje transwestytę brawurowo zagrał Hugo
Weaving. Ten sam, który wcielił się w postać agenta Smitha w „Matriksie”!

PERRY VAN SHRIKE „Kiss Kiss Bang Bang”

Preferujący chłopców detektyw to bodaj pierwszy kochający inaczej glina na ekranie.Dodał(a): ckm.pl Piątek 27.01.2012