Twoja partnerka chrapie? Może udawać orgazm

Najnowsze badania opublikowane w medycznym czasopiśmie Urology udowodniły powiązanie trudności osiągnięcia kobiecego orgazmu z chrapaniem. Problem bezpośrednio dotyka nasze partnerki, jednak szukanie rozwiązań może przynieść wiele wspólnych korzyści.
Zrzut ekranu 2023-03-1 o 10.56.25.png

Pracownicy naukowi z Johns Hopkins University w stanie Maryland przeanalizowali dane aż 3 mln. kobiet. Okazało się, że ten problem ze snem może zrujnować życie seksualne dominującej większości. Powodem jest obturacyjny bezdech senny - to on warunkuje wydawanie dźwięków podczas snu. Badane, u których wystąpiło schorzenie były aż dwukrotnie częściej narażone na trudności z osiągnięciem podniecenia, a aż 70 proc. z nich walczyło z brakiem orgazmu. W takim wypadku problem dotyczył ponad 2,2 mln kobiet skarżących się na trudności ze snem! 

Według ekspertów wszelkie zaburzenia snu warunkują trudności w łóżku. Nie chodzi tu o zmęczenie, lecz o poziom hormonów wydzielanych przez organizm. Uważa się, że zakłócony sen odpowiada za mniejszą ilość testosteronu i estrogenów. Hormony te, występują u obu płci i ich wydzielanie zależne jest od rytmu dobowego. 

Jeśli Twoja partnerka chrapie nie kupuj zatyczek do uszu. We wspólnym interesie leży rozwiązanie tego problemu. Ta sama grupa badaczy już jakiś czas temu wykazała, że zaburzenia snu mogą powodować brak erekcji i niski poziom testosteronu. Po tak ważnych odkryciach postanowili zadbać o wspólną przyjemność obu stron. Okazuje się, że warunki, w jakich dbamy o satysfakcjonujące życie seksualne nie wystarczą. W sypialni dużo bardziej liczą się objęcia Morfeusza. 

Dodał(a): CKM.PL Środa 01.03.2023