Praca w biurze, nauka, gry? Wybierz najlepszy laptop dla siebie!

Każde zadanie wymaga innych narzędzi, czasem podobnych, jednak o zupełnie innych możliwościach.

20220321152952_download.jpg

Jeśli jesteś wymagającym graczem, który docenia najlepszą grafikę i płynne wczytywanie kolejnych poziomów gry to zwrócisz uwagę na zupełnie inne podzespoły niż osoba, która poszukuje niezawodnego sprzętu do pracy zdalnej. Zatem jaki laptop wybrać?

Najlepsze laptopy — jaki laptop wybrać

Jeśli potrzebujesz komputera do przeglądania Internetu, to wystarczy Ci kompaktowy laptop w atrakcyjnej cenie. Jednak jeśli jesteś zapalonym graczem, to przyda Ci się dobra karta graficzna i mocny procesor, które ma na wyposażeniu dobrej jakości laptop gamingowy. Z kolei, gdy potrzebujesz laptopa do codziennej, mobilnej pracy to zwróć uwagę na ilość podręcznej pamięci RAM w laptopach biznesowych, która ułatwi Ci pracę z wieloma programami jednocześnie. Potrzebujesz więcej szczegółów? Czym różni się laptop dla gracza od laptopa dedykowanego do pracy biurowej?

Laptop do przeglądania internetu i rozrywki — nie tylko karta graficzna

O ile samo przeglądanie Internetu nie wymaga mocnych podzespołów komputera to w przypadku wykorzystywania laptopa do rozrywki multimedialnej, takiej jak oglądanie filmów warto zadbać o coś więcej niż zintegrowana karta graficzna. Mamy tu na myśli odrębną kartę o dobrych parametrach, która pozwoli na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości Full HD. Zintegrowany układ graficzny jest zwykle niewystarczający dla osób, które lubią korzystać z popularnych aplikacji streamingowych i wyświetlać filmy w wysokiej jakości. Warto zwrócić uwagę też na procesor, aby był przynajmniej 4-rdzeniowy, jakie z łatwością znajdziesz w serii Intel Core. Dzięki temu nie musisz obawiać się płynnego przechodzenia pomiędzy różnymi aplikacjami, zwłaszcza jeśli nie zapomnisz o odpowiedniej ilości RAM. Obecnie standardem staje się 16GB RAM jednak 8GB to minimum, które nie zawiedzie Cię podczas korzystania z kompaktowego laptopa.

Niezawodne laptopy do użytku domowego i nie tylko znajdziesz tutaj: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki.bhtml.

Laptop biznesowy

W pracy mobilnej przydaje się laptop z szybkim dyskiem ssd i co najmniej 8GB pamięci RAM. Jeśli nie pracujesz z programami graficznymi, to wystarczy Ci sprzęt ze zintegrowaną kartą graficzną, która zapewnia optymalną rozdzielczość ekranu. Bez wątpienia przyda się jednak wydajny procesor Intel, który zapewni sprawność działania wielu programów. Laptopy biurowe to sprzęt, z które korzystamy w różnych warunkach — często w delegacji, w miejscach narażonych na działanie czynników zewnętrznych, jak i potencjalnych złodziei. Dobrze, aby poza mocną obudową taki laptop miał wbudowany czytnik linii papilarnych, który stanowi podstawowe zabezpieczenie przed dostępem do wrażliwych danych, jakie możesz na nim przechowywać. Wygodne użytkowanie w terenie czy też podczas prezentacji zapewni dotykowy ekran, a to, co najbardziej istotne w to mocna bateria, zapewniająca długie godziny pracy bez ładowania. Postaw na laptop z pakietem biurowym i stwórz komfort pracy w każdych warunkach.

Sprzęt dla gracza — laptop gamingowy

Modele laptopów gamingowych to sprzęt dla najbardziej wymagających użytkowników. Tutaj wszystkie podzespoły mają ogromne znaczenie. 4-rdzeniowy procesor Intel Core, procesor AMD czy 16GB pamieci RAM to absolutne minimum dla sprzętu polecanego graczom. Postaw na dedykowaną kartę graficzną od sprawdzonych producentów jak Nvidia, szybki dysk SSD i szybkie porty łączenia z siecią, a nie zawiedziesz się na takim laptopie w trakcie nawet bardzo wymagającej gry. Jeśli zależy Ci na najwyższym komforcie, zwróć uwagę, by na wyposażeniu była podświetlana klawiatura i dotykowy ekran. Dzięki temu wygodnie zagrasz także w nocy.

Jesteś zapalonym graczem? Sprawdź polecane laptopy na: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki,typ!laptop-gamingowy.bhtml.

Najlepsze laptopy dla każdego

Ilu użytkowników, tyle potrzeb. Dla jednych liczą się wydajne procesory dla innych pamięć RAM. Jeszcze inni, zwłaszcza Ci, którzy przechowują dużo danych, zwrócą uwagę na pojemność dysku i systemy zabezpieczeń. Prawda jest taka, że to, jaki laptop kupić, zależy od wielu czynników. Dla melomanów i grafików liczy się duża przekątna ekranu. Dla graczy sprzęt z wydajnym procesorem. Dlatego, zanim zdecydujesz się kupić konkretny laptop, dokładnie przeanalizuj swoje potrzeby. Co może Ci pomóc w zakupie laptopa? Odpowiedź brzmi - ranking najlepszych modeli.

Jaki laptop wybrać — ranking laptopów

Z całą pewnością ranking laptopów pomoże Ci wybrać sprzęt idealny dla Ciebie. Zwłaszcza że obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli z różnymi podzespołami, które odpowiadają za różne zadania. Zestawienie, jakie przygotował RTV Euro AGD, obejmuje laptopy dla każdego. Co więcej, znajdziesz w nim szczegółowy opis każdego z modeli, w tym jego wady i zalety. Ranking obejmuje modele z wyższej i średniej półki. Łatwo porównasz różne modele i ich parametry, dowiesz się, na co jeszcze należy zwrócić uwagę i z pewnością wybierzesz najlepszy laptop dla swoich potrzeb. 


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Wtorek 22.03.2022