Jak zaoszczędzić na rachunkach za telefon? Prezentujemy sprawdzone i skuteczne sposoby

Jeśli Twoje rachunki telefoniczne rosną, to z pewnością poszukujesz skutecznego rozwiązania, aby móc zmniejszyć swoje comiesięczne wydatki.

internetmobilnyotvarta.jpeg

Na całe szczęście jest to możliwe oraz niezbyt skomplikowane. Wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian i zasad, aby skutecznie zmniejszyć koszty. Podpowiadamy, co zrobić, aby znaleźć tanią i korzystną ofertę na telefon.

Telefony komórkowe i usługi telekomunikacyjne

Zgodnie z obecnymi danymi, zdecydowana większość Polaków przepłaca za rachunki telefoniczne. Jest to tym bardziej widoczne, gdy w danej rodzinie kilka osób korzysta z abonamentu telefonicznego. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie najlepiej dobranej oferty, która dodatkowo będzie charakteryzować się naprawdę atrakcyjną ceną. Warto dobrze sprawdzić jej zakres oraz usługi zawarte w pakiecie.

siectelefoniikomorkowej.jpeg

Tani abonament wcale nie musi nas ograniczać. Natomiast  jeśli tak jest, to wtedy najlepiej jest poszukać nowych ofert operatorów, dzięki którym comiesięczne rachunki mogą stać się dużo mniejsze. Dobrze dobrany pakiet usług to kluczowy czynnik, który pozwoli Ci znacznie zaoszczędzić. Nie musisz wprowadzać drastycznych zmian lub też zmniejszać częstotliwość rozmów czy SMS-owania. To naprawdę bardzo proste rozwiązanie!

Przeniesienie numeru do nowego operatora - o czym warto pamiętać?

Przeniesienie numeru do nowego operatora wcale nie musi być problematyczne. Obecnie jest to bardzo proste, jednak warto pamiętać o istotnych kwestiach. Często wybierając nową ofertę, lub też przedłużając umowę w obecnej sieci, otrzymasz propozycje dobrania dodatkowego telefonu. Jednak chcąc skutecznie zminimalizować swoje rachunki, warto zrezygnować z tej możliwości. W większości przypadków nowy telefon wiąże się  z dodatkowymi płatnościami ratalnymi, dopisywanymi do rachunku za usługi telekomunikacyjne. To zobowiązanie, z którego nie zawsze warto skorzystać. Taki sam telefon komórkowy możemy znaleźć w o wiele niższej cenie, z możliwością zakupu na raty (także na raty 0%) w sklepie z elektroniką. Dlatego też zakup sprzętu z abonamentem jest mało korzystnym rozwiązaniem, które może znacznie obciążyć domowy budżet.

Gdzie najtańszy abonament bez telefonu?

Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnych ofert operatorów, którzy zapewniają zupełnie różne warunki umowy. W tym aspekcie  niezwykle korzystnie wypada polska sieć Otvarta, która obecnie posiada ponad 100 punktów stacjonarnych. Firma ta działa na rynku od 2004 roku. Sieć ta oferuje umowy na abonament na czas nieokreślony. Oprócz tego operator zapewnia dostęp do Internetu mobilnego w największej liczbie opcji. Do dyspozycji mamy Internet mobilny oraz zasięg 5G oraz opcjonalnie stały adres IP I kartę eSIM.

internetmobilny21gb.jpeg

Dlaczego warto wybrać ofertę sieci Otvarta?

Otvarta to najtańsza oferta na rynku, zapewniająca korzystny pakiet internetowy do 21 GB w standardzie 5G za 18,99 w tym również rozmowy i SMSy bez limitu, eSIM i HD VOICE. Od ponad roku jest to niekwestionowany bestseller na https://komórkomat.pl/ .

W sieci Otvarta w ramach abonamentu będziesz mógł korzystać z Internetu 5G, który gwarantuje  najlepszą jakość oraz niezawodność. Sieć 5G to innowacyjna infrastruktura, zapewniająca najwyższą szybkość, brak obaw o przeciążenia czy mniejsze opóźnienia w transmisji

Karta eSIM to cyfrowy odpowiednik tradycyjnej karty SIM, który jest od niej o wiele prostszy i bardziej wygodny podczas obsługi. Wybierając ofertę sieci Otvarta, warto zapoznać się z obecnymi w niej nowościami technologicznymi. Jedną z nich jest właśnie wybór wirtualnej karty do telefonu. Jest to najnowsza technologia, która w niedługim czasie ma stać się codziennością, między innymi w telefonach marki Apple. Dzięki cyfrowej karcie SIM nie musisz wymieniać jej na nową, lub też obawiać się jej zniszczenia czy zgubienia. Dodatkowo wszelkie najważniejsze informacje przechowywane są w module telefonu, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Po zapoznaniu z najważniejszymi szczegółami oferty sieci Otvarta możemy zauważyć, że jest ona prosta i atrakcyjna finansowo w porównaniu do innych obecnych na rynku. Warto więc ją rozważyć szukając oszczędności.

sieckomorkowaotvarta.jpeg

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę, by móc skutecznie zaoszczędzić?

Oferty mniejszych operatorów w ostatnim czasie mocno ewoluowały i stały się konkurencyjne dla światowych firm. Dzięki temu mogą one zapewnić naprawdę pokaźne pakiety internetowe, rozmowy telefoniczne oraz SMS-y, z zachowaniem elastyczności oraz atrakcyjnej ceny. Dodatkowo w sieci Otvarta nie wiąże się to z długoterminowym zobowiązaniem. Umowy bezterminowe zapewniają elastyczność oraz możliwość zrezygnowania w dowolnym momencie, oczywiście z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. To korzystne rozwiązanie, które warto rozważyć, gdy zależy nam na obniżeniu swoich comiesięcznych rachunków.


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Wtorek 30.08.2022