Na co zwrócić uwagę przy wyborze tabletu?

Wiele osób decyduje się na zakup tabletu, który świetnie sprawdza się jako narzędzie do rozrywki i pracy.

zakup-tabletu.jpg

To praktyczne urządzenie mobilne przyda się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Wspaniale nadaje się jako upominek dla bliskich.

Jak wybrać dla siebie odpowiedni tablet?

Przy wyborze tabletu należy mieć na uwadze, do czego ma on służyć. Od jego przeznaczenia będzie zależeć, na co należy zwracać uwagę przy zakupie. Do pracy warto zdecydować się na lekki i poręczny tablet. Z kolei do gier znaczenie ma przede wszystkim duży ekran, który wyświetla obraz w wysokiej rozdzielczości. Istotne jest, jaki system operacyjny został zainstalowany na urządzeniu. Największą popularnością cieszą się modele z Androidem ze względu na mnogość gier i aplikacji do wyboru.

Tablety mogą być także z iOS dla miłośników produktów Apple lub z Windowsem, które najbardziej przypominają klasyczne notebooki. Kolejną kwestią jest przekątna ekranu. Oczywiście im większe będzie urządzenie, tym stanie się ono mniej poręczne. Optymalne są tablety o przekątnej ekranu 10 cali, odpowiednie zarówno do pracy, jak i korzystania z multimediów. Na cenę urządzenia duży wpływ ma procesor. Wydajna praca to dłuższe użytkowanie na jednym ładowaniu.

Na płynność działania systemu i używanych aplikacji wpływ ma pamięć RAM. Im będzie jej więcej, tym lepiej, 3 GB to minimum. Należy zwracać uwagę także na wbudowaną pamięć, możliwość zastosowania karty pamięci i jej maksymalną pojemność. Tablet powinien być wyposażony w moduł wifi, aby móc korzystać z szybkiego internetu. Należy zwrócić uwagę również na wydajność baterii. Jeśli będzie ona większa, to urządzenie stanie się cięższe, ale będzie pracować długo na jednym ładowaniu. Warto sprawdzić także głośniki, jeśli na tablecie mają być odtwarzane filmy i muzyka.

Dobre tablety nie są tanie, ale lepiej kupić droższy produkt renomowanej marki, który posłuży użytkownikowi przez długi czas. Jeśli ma się kody rabatowe RTV EURO AGD, to można liczyć na spore obniżki cenowe. Warto wobec tego w pierwszej kolejności sprawdzić najnowsze promocje do sklepów internetowych z elektroniką. Darmowe kody są dostępne na portalu rabatio.com.

Artykuł partnera 


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Piątek 09.09.2022