Elon Musk przedstawia plan miasta na Marsie "Każdy będzie mógł brać narkotyki, pić do woli i korzystać z usług prostytutek"

Elon Musk planuje rozpocząć tworzenie pierwszego miasta na Marsie już w 2026 r. Zaraz po nim mają powstać kolejne, by finalnie stworzyć wielką metropolię na czerwonej planecie. Eksperci przewidują, że jest to całkiem realny scenariusz. Miliarder deklaruje, że będzie to prawdziwe imperium zabawy z legalnymi narkotykami, tanim alkoholem i rozwiniętą prostytucją.
marsiwo.jpg

Zespół inżynierów ze SpaceX pracuje obecnie nad najpotężniejszym w historii ludzkości systemem transportu kosmicznego. Statek Starship i rakieta SuperHeavy mają być gotowe jeszcze w 2021 r. W przyszłym roku pojazdy mają już swobodnie latać wokół księżyca. Pierwszy załogowy lot odbędzie się jednak dopiero w 2023 lub maksymalnie 2024 r. Na Marsie ludzie pojawią się w 2026 r. i wtedy od razu rozpocznie się budowa miasta. 

Musk w ciągu najbliższych 30 lat chce wysłać na marsa nawet milion ludzi i zadbać o to, by mogli osiedlić się tam na dłuższy czas. Elon Musk wielokrotnie podkreślał, że prawo na ziemi jest niedoskonałe i przez ogrom zakazów ludzie nie mogą w pełni cieszyć się życiem. Dlatego na Marsie będzie wyglądało to zupełnie inaczej, z legalnymi używkami całodobowymi rozrywkami. 

SpaceX i NASA ustalili już wstępne plany obszaru, na którym pojawi się pierwsza kolonia. Będą to obszary, które najlepiej udało się poznać badaczom, znajdujące się na średnich szerokościach graficznych niżej, niż w innych częściach planety. Budowa miasta rozpocznie się na Arkadii, czyli równiny na półkuli północnej czerwonej planety. Dodatkowo Musk planuje już tworzenie kosmicznego internetu Starlink umożliwiającego szybką i swobodną komunikację pomiędzy planetami. 

mars wskazówka.jpg

Zapowiada się na to, że niedługo może zrealizować się część wizji snutych w wielu książkach i filmach sci–fi. W większości takiej produkcji prędzej czy później dochodziło jednak do katastrof, miejmy więc nadzieję, że takowe nas ominą. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Czwartek 14.01.2021