Jaką kierownicę do gier kupić?

Na co zwrócić uwagę, kupując kierownicę? Gdzie znaleźć najlepsze kierownice na PC?

20220407171604_g6536608901f832ead65739d49429eb31c347e174e32c8755c5cad879c9db10e5703e762e9467beaba8b152ed22bc0900cc2b04a41316e3a639956e316ba3d0b3_640.jpg.jpg

Czym różni się tania kierownica od droższego wariantu? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury już teraz!

  1. Jaką kierownicę do gier kupić?
  2. Na co zwrócić uwagę kupując tanie kierownice?
  3. Tania kierownica czy droższa?

Uwielbiasz grać w gry wyścigowe czy tego rodzaju symulatory? Strzałki na klawiaturze przestały Ci wystarczać i zastanawiasz się nad kupnem kierownicy, aby poczuć się jak na prawdziwym wyścigu? Jaką kierownicę do gier kupić? Jakie są aktualnie najlepsze kierownice na PC? Czy warto decydować się na pełne zestawy z pedałem gazu i z hamulcem? Może jednak wystarczy tania kierownica? Na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając kierownicę? Na powyższe pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. 

Jaką kierownicę do gier kupić?

Jaką kierownicę do gier kupić? Czy wystarczy tania kierownica? A może lepszym rozwiązaniem będzie nieco droższa i rozbudowana? Takie gadżety, jak kierownice, powinno dobierać się do własnych potrzeb i oczekiwań. Dlatego tak ważne jest, aby na samym początku określić swoje wymagania i w ten sposób szukać optymalnego rozwiązania. 

Aktualnie na rynku możesz znaleźć różnego rodzaju kierownice. Między sobą różnią się typem podłączenia, kątem obrotu, a także obecnością dodatkowych elementów, umożliwiających zmianę biegów oraz tym, czy z danym urządzeniem otrzymujemy także podstawę z pedałami. 

Interesują Cię najlepsze kierownice na PC, ale nie wiesz właściwie, które z dostępnych na rynku rozwiązań są aktualnie popularne? Już teraz sprawdź ranking kierownic, który znajdziesz w Internecie. Taki ranking kierownic jest na bieżąco aktualizowany, a zatem sprawdzając listę, będziesz mieć pewność, że obejmuje ona nie tylko sprawdzone produkty, ale i nowości, na które warto zwrócić uwagę. 

Jeśli zależy Ci na tym, aby podczas gry zwiększyć jej realizm, koniecznie zainteresuj się takimi kierownicami, które w zestawie mają także pedał gazu, hamulec, możliwość zmiany biegów oraz mechanizm siłowego sprzężenia zwrotnego. Tania kierownica gamingowa nie będzie miała tych wszystkich elementów i tym samym nie zagwarantuje Ci pełnej immersji podczas gry.

Na co zwrócić uwagę kupując tanie kierownice?

Zastanawiasz się, czy warto kupić tanie kierownice? Może lepszym rozwiązaniem będą nieco droższe urządzenia? Wszystko zależy od tego, czego właściwie potrzebujesz. Dlatego polecamy zwrócić uwagę na wszystkie parametry i wybrać taką kierownicę, która spełnia Twoje oczekiwania.

Pierwszym ważnym czynnikiem jest sposób mocowania. Z reguły tanie kierownice mocuje się do blatów za pomocą gumowych przyssawek. Jest to opcja wystarczająca, jednakże niegwarantująca tak dużej stabilności, jak kierownice, które mocuje się za pośrednictwem uchwytów. Takie rozwiązania są jednak już nieco droższe.

Kolejnym czynnikiem jest materiał, z którego wykonana została kierownica. Najlepsza kierownica to taka, którą wyprodukowano z przyjemnych w dotyku materiałów, wykazujących odpowiednią odporność na uszkodzenia. Jeśli zaliczy Ci na pewnym chwycie, wybierz kierownice z gumowym wykończeniem. Natomiast rozwiązania ze skóry naturalnej gwarantują wysoki poziom wygody. 

Oczywiście kupując akcesoria tego rodzaju, zwróć uwagę na kąt obrotu kierownicy. Poleca się decydować na urządzenia o kącie nie mniejszym niż 270 stopni. Na rynku możesz znaleźć nawet kierownice 900 stopni. Warto wybierać także te, które mają możliwość regulacji. 

Jeśli zaś chodzi o pedały, z reguły tanie kierownice mają gaz i hamulec na wspólnej osi. Takie rozwiązanie nie odzwierciedla oczywiście rzeczywistości, dlatego wielu zainteresowanych wybiera modele, w których pedały mają swoją własną oś. 

Rozbudowane urządzenia wyposaża się również w taki mechanizm jak dźwignia zmiany biegów. Taką możliwość daje między innymi kierownica Logitech, która cieszy się sporą popularnością, ze względu na swoją kompatybilność nie tylko z PC, ale i PlayStation 5, 4 oraz 3 lub konsolami Xboxa. Dźwignię zmiany biegów umieszcza się w tej samej obudowie wraz z kierownicą lub osobno. Jeśli nie ma takiej dźwigni, biegi należy zmieniać za pośrednictwem łopatek, które instaluje się pod kierownicą. 

Tania kierownica czy droższa?

Zależy Ci na tym, aby rozgrywka była jak najbardziej realistyczna? Koniecznie wybierz taką kierownicę, którą wyposażono w mechanizm siłowego sprzężenia zwrotnego, czyli Force Feedback. Taka opcja gwarantuje dodatkowe bodźce, wprowadzając kierownicę w drgania oraz wstrząsy, których zadaniem jest imitowanie poruszanie się po danej nawierzchni. Tanie kierownice również mogą mieć takie rozwiązanie, jednakże nie jest to mechanizm Force Feedback, a jedynie prosty system wibracji. 

Droższe kierownice są także bardziej rozbudowane. Na przykład pedał gazu i hamulec mają osobną oś, dzięki czemu dają bardziej realistyczne wrażenie. Ponadto kąt obrotu kierownicy z wyższej półki zwykle jest także większy. 

Ale to nie jedyne różnice, ponieważ tania kierownica wykonana jest często z mniej wytrzymałych materiałów. W połączeniu z równie słabszym sposobem mocowania – na przyssawki – może szybko się uszkodzić, jeśli w trakcie gry nierzadko dajemy ponieść się emocjom. Skoro już wiesz, jaka kierownica jest dobra do gier wyścigowych, nie pozostaje nic innego jak rozejrzeć się za tego typu sprzętem. Godna polecenia kierownica może być droższa, ale za to będzie to świetna kierownica, w której zastosowano lepszej jakości elementy niż w tańszych modelach.


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Poniedziałek 11.04.2022