Kiedy premiera nowego iPhone'a 14? Co wiemy?

Gigant z Cupertino co roku przedstawia światu nowe produkty.

jakiegoiphonewybrac.jpg

fot. shutterstock

Konferencja, na którą czeka najwięcej osób odbywa się zwykle początkiem jesieni. To wtedy świat poznaje nowe iPhone'y - flagowy produkt Apple. Najnowszy model smartfonu z Cupertino ukazał się we wrześniu 2021. Gdy emocje po premierze modelu sygnowanego liczbą 13 opadły, od razu spekulować zaczęto o kolejnej wersji iPhone. Wielkimi krokami zbliża się jesień, a wraz z nią kolejna konferencja Apple. iPhone z serii 14 to już nie tylko domysły, ale coraz więcej faktów, które mimo wszystko spowija auta tajemnicy. Co wiadomo na temat najnowszego smartfonu od Apple? Kiedy będzie miał swoją premierę?

Gigant z Cupertino co roku przedstawia światu nowe produkty. Konferencja, na którą czeka najwięcej osób odbywa się zwykle początkiem jesieni. To wtedy świat poznaje nowe iPhone'y - flagowy produkt Apple. Najnowszy model smartfonu z Cupertino ukazał się we wrześniu 2021. Gdy emocje po premierze modelu sygnowanego liczbą 13 opadły, od razu spekulować zaczęto o kolejnej wersji iPhone. Wielkimi krokami zbliża się jesień, a wraz z nią kolejna konferencja Apple. iPhone z serii 14 to już nie tylko domysły, ale coraz więcej faktów, które mimo wszystko spowija auta tajemnicy. Co wiadomo na temat najnowszego smartfonu od Apple? Kiedy będzie miał swoją premierę? 

iPhone 14 - kiedy odbędzie się premiera? 

W tym roku Apple zorganizowało jak dotąd dwie konferencje. Na wydarzeniach zaprezentowano nowe modele MacBooków, iPadów, Maców oraz odświeżonego iPhone SE. Każda konferencja wiąże się z ogromnymi emocjami, zwłaszcza w świecie osób związanych z nadgryzionym jabłkiem. A trzeba przyznać, ze fanów Apple jest naprawdę sporo. 
Przed nami kolejna konferencja, która od wielu lat przypada na jesień. I w tym roku nie może stać się inaczej. Przez bardzo długi czas spekulowano nad terminem wydarzenia. Teraz wiadomo już, że premiera najnowszego modelu iPhone seria 14 odbędzie się 13 września 2022 roku. Oznacza to, że podobnie jak w innych latach, Apple zaprezentuje nowe produkty dokładnie drugi wtorek września. 
iPhone 14 to z pewnością premiera, na którą wszyscy czekają. Na konferencji oprócz czternastki, zaprezentowane zostaną inne urządzenia od Apple. Co takiego gigant z Cupertino przedstawi światu już we wrześniu? Po pierwsze są to aż trzy nowe modele zegarka Apple Watch. Oprócz tego zaprezentowane zostaną najnowsze douszne, bezprzewodowe słuchawki noszące nazwę AirPods Pro 2. Jednak śmiało stwierdzić można, że to właśnie iPhone jest najbardziej wyczekiwanym urządzeniem. 

iPhone 14 - co wiadomo o nowym smartfonie z Cupertino? 

Podobnie jak w poprzednim roku i tym razem Apple zaprezentuje aż 4 modele iPhone'a. Różnica jest jednak taka, że wśród nowych wersji zabraknie tej najmniejszej. Jakie modele zaprezentuje Apple? Otóż będzie to iPhone 14 oraz iPhone 14 Pro, oba z ekranami o przekątnej 6,1 cala. iPhone 14 i 14 Pro w wersji Max będą wyposażone w ekran 6,7 cala. Kolejne doniesienia sugerują, że Apple jeszcze bardziej zmniejszyło ramki, tak więc powierzchnia ekranu będzie odrobinę większa od modelu z ubiegłego roku. Przednia kamera i głośnik będą zatem fragmentem ekranu, a nie ramki, tak jak było dotychczas. 

iPhone 14 to odświeżenie poprzednich modeli. Najwięcej spekulacji pojawia się na temat ekranu, którego częstotliwości mają sięgać 120 Hz. Inni spekulanci zakładają, że dotyczyć to może nie wszystkich modeli, a jedynie Pro. Jeśli chodzi o inne zmiany, to zapowiada się na to, że wyspa, na której znajdują się aparaty, ma posiadać większą powierzchnię. Same aparaty mają nie wystawać poza tylną obudowę. Dostępne mają być nowe warianty kolorystyczne, które będą zmieniały ton barwy w zależności od światła. Ciekawym doniesieniem jest też kwestia portów ładowania. Tutaj pojawiają się dwie różne opinie, pierwsza, że iPhone 14 wyposażony będzie w port ładowania USB-C oraz druga, która głosi, że najnowszy iPhone nie będzie posiadał zupełnie żadnych portów.

Jak będzie w rzeczywistości? Które spekulacje sprawdzą się, a które okażą zupełną nieprawdą? Dowiemy się już niebawem. 

Tekst powstał we współpracy z AppleHome - Serwisem Apple w Warszawie.


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Wtorek 26.07.2022