Ludzkie nuggetsy – mięso z własnego policzka

Nie, to nie kolejna część "Strasznego filmu", a udany eksperyment brytyjskich naukowców. Ouroboros Steak to projekt ludzkiego mięsa, które można wyhodować z własnych komórek i zjeść. Badacze twierdzą, że to rozwiązanie ma być odpowiedzią na powstawanie kolejnych ferm zwierząt na ubój.
UROBOROS.jpg

Naukowcy na całym świecie pracują nad tym, by znaleźć alternatywy dla zwykłego mięsa. Dzięki temu powstał stek, który można wyhodować z własnych komórek. Wystarczy pobrać je z wewnętrznej strony policzka przy pomocy patyczka z watą, później włożyć do specjalnie przygotowanej substancji (badacze jeszcze nie zdradzili, jaki jest jej skład) i odczekać trzy miesiące, "podlewając" je od czasu do czasu ludzką surowicą.

Produkcja takiego mięsa miałaby być przede wszystkim bardzo tania. Co prawda nie wiemy, kto w normalnych okolicznościach zdecydowałby się na spróbowanie podobnego rozwiązania, ale zapewne, gdyby spytać studentów po weekendowej libacji, to mogliby się na to pokusić. 

Co prawda żadne zwierzę nie ucierpi podczas powstawania tego mięsa. Jeśli jednak znajdziecie kogoś, kto chętnie zabierze się za konsumowanie własnych policzków, lepiej szybko powiadomcie o tym policje. Chyba nikt nie chciałby stanąć oko w oko z Hannibalem Lecterem.

Pierwsze produkty stworzone w ten sposób można oglądać w londyńskim Design Museum. "Mini nuggetsy" to bardzo kontrowersyjne rozwiązanie, które na chwilę obecną ma więcej przeciwników, niż zwolenników. To jednak dopiero początek pracy nad stworzeniem ludzkiego mięsa zdatnego do spożycia, chociaż nie wiemy, czy to dobra wiadomość.

Trzeba przyznać, że to ciekawy pomysł, ale niekoniecznie chcielibyśmy, by został wcielony w życie. Zdecydowanie wolimy mięso z konopii indyjskich. Można tak połączyć przyjemne z pożytecznym - najpierw się zjarać, a następnie się najeść.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / Design museum Wtorek 24.11.2020