Mercedes prezentuje najnowszą S–klasę

Kultowa klasa S wraca z nowym modelem. Mercedes jak zwykle udowodnił, że tworzenie takich luksusowych limuzyn idzie mu świetnie.
merc.jpg

Mimo tego, że pierwsze S–klasy pojawiły się na rynku w 1972 roku, marka do teraz potrafi zaskoczyć swoich fanów coraz lepszymi wersjami. Właśnie zaprezentowano nową odsłonę modelu. Widok tego samochodu wprawia w osłupienie – to po prostu coś pięknego.Oczywiście wygląd to nie wszystko. Luksusową limuzynę napędza silnik R6, który w zależności od wydania generuje 286, 330, 367 lub 435 KM. Poza tym automatyczna, dziewięciostopniowa skrzynia biegów i napęd na cztery koła.

mercco.jpg

Spójrzmy tylko na wnętrze tego auta. Klasyczny look połączony z nowoczesnym wydaniem i panelem dotykowym. Samochód będzie oparty na nowym systemie komputerowym, mającym na celu zwiększenie komfortu jazdy. Do dyspozycji użytkownika będzie chociażby mapa na bieżąco aktualizowana pod względem ewentualnych utrudnień na drodze czy też wyświetlanie niektórych elementów komputera w 3D.

merccocs.jpg

Na hasło "Hej, Mercedes" uruchomi się asystent głosowy, który na podstawie rozmowy będzie w stanie wytworzyć jak najlepszy profil użytkownika.

Sprawdź także: 71–letni Ford nowym rekordzistą kultowego wyścigu

W Niemczech nowego Mercedesa będzie można zamawiać już od połowy września, a pierwsze egzemplarze pojawią się u dealerów w grudniu. USA i Chiny poczekają z wprowadzeniem auta na rynek do lutego 2021 r. Nie wiadomo, kiedy ta S–klasa dotrze do Polski, być może będziemy zmuszeni kombinować zamówienie za zachodnią granicą.


ZOBACZ MERCEDESA STYLIZOWANEGO NA MODEL Z 1901 R.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Czwartek 03.09.2020