Policja w Bawarii otrzyma hybrydowe BMW 320d Touring

Bawarska policja pochwaliła się nowoczesnymi radiowozami. Funkcjonariusze będą jeździć hybrydowymi BMW 320d Touring, który specjalnie dla nich opracował niemiecki producent samochodów.
policja1.jpg

Policjanci z największego landu w Niemczech posiadają 3000 radiowozów. 500 egzemplarzy powstało w zakładzie w Monachium. Dodatkowo oddział BMW M GmbH zakomunikował, że przygotuje dla funkcjonariuszy specjalny, hybrydowy model 320d Touring z 48-woltową instalacją oraz funkcją wyłączenia silnika po aktywacji hamulca ręcznego. 

policja2.jpg

Oddział BMW M GmbH specjalizuje się w samochodach dostosowanych do potrzeb policjantów, strażaków i ratowników medycznych. Niemieccy funkcjonariusze dzięki niemu będą mogli korzystać z samochodu BMW 320d Touring. Hybrydę przygotowano specjalnie do policyjnych wymagań.


BMW M GmbH zadbało o to, by samochód przygotowany dla funkcjonariuszy był ekologiczny. Producent podał dane odnośnie emisji spalin (średnio 112 – 109 g/km)

policja3.jpg

Polska policja postawiła na niemalże identyczne kolory, jeśli chodzi o radiowozy, co nasi zachodni sąsiedzi. Nasi stróże prawa dalej korzystają jednak z benzynowych wersji BMW serii 3. Przynajmniej po polskich drogach nie jeżdżą już stare, policyjne passaty, choć byli i tacy, co próbowali udawać policjantów w oklejonym Volkswagenie.


NASZE POLICYJNE POJAZDY ZOBACZYSZ TUTAJ:


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot.: BMW Piątek 25.09.2020