Powstał projekt latającego hotelu. Miałby pomieścić 5 tys. Pasażerów

Samolot napędzany 20 silnikami jądrowymi, który pomieści 5 tys. osób? Czemu nie. Sky Cruise ma być latającym hotelem z centrum handlowym, teatrem, basenem, siłownią, kinem i tarasem widokowym.
Zrzut ekranu 2022-07-15 o 11.39.41.png

Maszyna miałaby być sterowana przez sztuczną inteligencję, a gdyby pojawiły się jakieś drobne awarie, byłyby naprawiane na bieżąco podczas lotu. Hotel miałby pracować 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.Dodatkowo miałby on... nigdy nie lądować. Nowoczesne technologie zapewniłyby ładowanie w powietrzu.

"Oczekuje się, że małe reaktory jądrowe, które mogą zasilać samoloty, będą gotowe do lat 30. XXI wieku. Wielka Brytania pracuje nad małym modułowym reaktorem jądrowym, który ma dołączyć do sieci w 2029 roku, a Stany Zjednoczone intensywnie inwestują w komercyjne badania nad syntezą jądrową. Wystarczy kilka poprawek w projekcie, syntezie jądrowej i odpowiedniej aerodynamice, a Sky Cruise może pewnego dnia wystartować i przewieźć tysiące pasażerów ponad chmurami" - opowiadał twórca pomysłu Al-Ghaili w rozmowie z Forbesem.

 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Piątek 15.07.2022