Postorgazmiczny dekalog specjalisty, czyli co robić po wszystkim

Udało się, przespaliście się ze sobą. Co dalej? No właśnie, choć pewnie wielu z was po wszystkim ucieka do żony lub dziewczyny, to ci, którzy kierują się starymi, dobrymi zasadami, często muszą mierzyć się z niezręcznością. Z pomocą przychodzi dekalog prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza.

Zrzut ekranu 2024-02-24 o 17.59.22.png

1. Nie trać zainteresowania jej osobą

Kobieta nie może poczuć twojego zobojętnienia z chwilą, gdy osiągnąłeś satysfakcję

2. Rozmawiaj z nią

Aby zaciągnąć ją do łóżka, udawałeś że rozmowa o głupotach wciąga cię bez reszty. Bądź facet i udawaj dalej. Mówiąc poważnie, konwersacja powinna prowadzić do łóżka tylko wtedy, gdy oboje jesteście świadomi wspólnego celu.

3. Pytaj

"Najlepsze, moim zdaniem, są pełne wyczucia, dyskrecji i oględności pytania na temat jej samopoczucia i oczekiwań. Pytanie wprost, czy miała orgazm, może być gwoździem do trumny. Zadaj je tylko wtedy, gdy naprawdę nie wiesz, czy miała, a i to po głębokim zastanowieniu się" - mówił przed laty prof. Zbigniew Lew-Starowicz na łamach jednego z wydań CKMu (czerwiec 2004 r.).

4. Praw komplementy

Uświadom jej, że ten seks był wspaniały. Jeśli to był najlepszy stosunek, jaki ci się przytrafił, nie tylko możesz to powiedzieć, lecz wręcz powinieneś.

5. Nie popadaj w rutynę

Kobiety są bardzo różne i musisz wykazać się dużą czujnością. To, na przykład, co lubiła twoja wcześniejsza kochanka, aktualną może jedynie podirytować.

6. Miej uszy i oczy otwarte

Jeśli nie znasz jej oczekiwań, bo nie znacie się jeszcze zbyt dobrze, wykaż się wyobraźnią i spostrzegawczością. Kiedy widzisz, że ona oblizuje wargi - zaproponuj natychmiast coś do picia. Jeżeli wiesz że ona lubi po stosunku oglądać telewizję, podaj jej pilota. Pójście do łóżka było waszą wspólną decyzją, lecz pokaż jej, że to ty chciałeś tego bardziej od niej, za co teraz dziękujesz choćby tak drobnym gestem sympatii.

7. Przygotuj się na najdziwniejsze oczekiwania

Kobiece "zachciewanki" po stosunku mogą być zaskakujące, a ty masz je spełnić. Nie powinieneś jednak ulegać wszystkim - tutaj wkracza do akcji zdrowy rozsądek. Nie musisz przytakiwać na przykładowo szybkie ogarnięcie się i zwiedzanie nocnych klubów. To, czemu jesteś się w stanie poświęcić w obrębie domowego ogniska, powinno zaś być dla ciebie obowiązkiem.

8. Daj jej czas

U kobiety zazwyczaj podniecenie nie tylko przychodzi później, ale później też opada. Dlatego trzy minuty gładzenia po plecach nie wystarczą. Tutaj trzeba kursu masażu. 

9. Nie zasypiaj natychmiast

A przynajmniej walcz ze sobą tak długo, jak tylko się da. Podziękujesz później.

10. Ona ma chęć na jeszcze

... a ty tak szybko nie będziesz gotowy na kolejną rundę. Najlepsza jest gra na czas. Przedłuż fazę pieszczot, aż będziesz mógł ponownie stanąć na wysokości zadania. 
Dekalog znamy, a jak się ma do rzeczywistości?
Dobrze wiemy, że "gadanina" ekspertów może mieć efekt odwrotny od zamierzonego, tj. zniechęcać was do jej słuchania. Dlatego przeszukaliśmy stare wydania CKMów, by znaleźć sondy i opinie kobiet, które otwarcie mówiły nam kiedyś o tym, co faceci mają robić po seksie. Najpierw jednak to, czego absolutnie nie należy mówić:

  • I to miał być tek seks stulecia?! - 25 proc.
  • A wiesz, że wcześniej nie zauważyłem tego cellulitu? - 18 proc.
  • Zamówić taksówkę, czy spróbujesz zdążyć na autobus? - 14 proc.
  • Ale na pewno nie będzie z tego dziecka? - 11 proc.
  • Miałaś orgazm, laleczko? - 9 proc.
  • A mówiłem ci wcześniej, że jutro rano idę po wyniki badań na HIV? - 8 proc. (To akurat nie najlepiej świadczy o świadomości naszych dawnych respondentek).
  • Zbieraj się szybko, doba hotelowa się kończy! - 6 proc.
  • O rany! Nigdy już nie wezmę do ust alkoholu - 5 proc.
  • Naprawdę nie wiem, gdzie są te kluczyki od kajdanek - 2 proc.
  • A pomyśleć, że mogłem wczoraj wyjechać z żoną do wujostwa - 2 proc.

Minisonda internetowa została przeprowadzona w maju 2004 r. wśród 100 respondentek, które wówczas przedstawiały się jako ekspertki.

Czas na konkrety. Czego kobiety oczekują po seksie? Wybraliśmy najlepsze odpowiedzi z ówczesnego badania.

- Kiedyś kochanek po wszystkim cytował mi z pamięci fragmenty "Woli Mocy" Nietzschego. To połączenie błogości z teutońską filozofią siły potrafiło doprowadzić mnie do ponownego orgazmu - mówiła wtedy 28 letnia Ewa, która teraz powoli dobija już do pięćdziesiątki.

- Po seksie lubię pogadać z facetem o różnych głupotach, najczęściej przewija się temat seriali i jakichś aktualności. Coś, w czym z pewnością znajdziemy wspólny język, gdy nasze języki się od siebie odkleją - Krystyna.

- Chcę słuchać komplementów. Liczę, że każdy mój kolejny stosunek z dowolnym mężczyzną będzie przygodą jego życia - Ewelina, która w tym roku świętuje 40. urodziny. 

Lata mijają, a kobiece podejście się nie zmienia. Piękniejsza płeć ma tendencje do zmiany, lecz w przypadku tak podniosłych rzeczy, jak właśnie to, co się dzieje po seksie, obowiązują zasady ustalane od niepamiętnych czasów. Nieważne, czy pisaliśmy o tym 20 lat temu, czy piszemy o tym dziś. Taka wiedza potrzebna jest każdemu mężczyźnie, bez względu na wszystko.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Sobota 24.02.2024