FWB, czyli jak czerpać maksymalne korzyści z relacji i cieszyć się wolnością

W dobie wszech dostępnych badań i sporów, kłótni lekarzy czy prześciganiu się w opiniach, czasami lepiej podejść do czegoś na chłopski rozum. Gdybyśmy się kierowali każdym słowem, zwariowalibyśmy i to dawno. FWB to nie tylko zapożyczony z angielskiego skrót, który sprowadza się do przelotnego seksu. To coś, co może być receptą na szereg problemów i lekarstwem na szczęście. Wszystko zależy od tego, jakie zaprezentujesz podejście.
Zrzut ekranu 2023-08-9 o 01.02.26.png

Powoli...
Zanim zaczniesz narwańcu przypominać o swoim istnieniu wszystkim koleżankom z liceum, zapamiętaj złotą radę: skrajność nigdy nie jest dobra i prowadzi tylko do kłopotów. Nie stawiaj na ilość, tylko na jakość. Nie chodzi o wartościowanie potencjalnych partnerek, w końcu wszystkie kobiety są piękne, ale o ograniczenie do minimum, tj. jedna, może dwie (tylko wtedy, kiedy o sobie wiedzą i świadomie to akceptują). Dlaczego? Ponieważ, mimo braku ograniczeń, powinniście dać sobie jak najwięcej. FWB nie powinno polegać wyłącznie na seksie, skup się na innych zaletach pozorowaniu związku. Spójrz na ciało, jak na obraz. Ciesz się tym, że będąc w intymnej relacji, nadal możesz być wolny.

Zdradzasz mnie z łysą?!

Plus jest taki, że nie będziesz musiał pytać, czy możesz wyjść z kolegami na piwo, ani nie będziesz się martwić obwąchiwaniem, kiedy spóźnisz się kwadrans na spotkanie. W takiej relacji nie usłyszysz, zarzutów, że zdradzasz ją z łysą, bo nie masz na koszuli żadnych włosów. Musisz być w pełni świadomy, że to też jest dla ciebie ważna osoba, więc podaruj jej kwiaty, wysil się na komplement i zabierz w ładne miejsce. Masz gwarancję, że jeśli będziesz ją traktować tylko jako zabawkę, szybko się przejedziesz. Nie wierzysz? Spróbuj, tylko nie wracaj do nas później z płaczem.

Opracuj strategię

Pamiętaj, by nie proponować takiej relacji prosto z mostu. Poprzedź ją kilkoma dniami rozmowy na poziomie, zainteresuj kobietę, którą sobie upatrzyłeś. Nikt Ci się za kilka centymetrów więcej pchać do łóżka nie będzie. Zdobędziesz ją inteligencją, obyciem kulturowym i masą ciekawych historii, o które może się poczuć nieco zazdrosna. 

Równość płci!

Lata temu pisała o tym na łamach naszego portalu prawdziwa specjalistka od spraw damsko–męskich Anna Szlęzak. Warto odświeżyć pamięć, a następnie zaktualizować i pogłębić wiedzę. Zresztą, kto wam lepiej rozświetli temat, niż specjaliści obu płci? Nam możecie ślepo ufać, robimy to w końcu od 25 lat.

Jak się tym cieszyć?

Skoro już wiesz, jak się za to zabrać, pozostaje pytanie, jak czerpać z tego maksymalne korzyści. Możesz się rozczarować, ale nie chodzi o studiowanie podręczników kamasutry. Taka relacja pozwala ci spojrzeć na związek z różnych perspektyw, lecz bez ograniczeń. Ucz się, przyswajaj wiedzę i przede wszystkim rozmawiaj! Pytaj, co robiłeś dobrze, a co źle. Proponuj urozmaicenia i baw się tym, a nie "nią". Duży jesteś, więc wierzymy, że weźmiesz sobie te rady do serca.

Musisz trochę pomyśleć

Przykro nam, ale nie mamy takiej mocy, by napisać poradnik "jak zaproponować dziewczynie FWB". Może i moglibyśmy podzielić się kilkoma wskazówkami, ale jeśli nie wyjdzie, to będzie na nas. Zrzekamy się odpowiedzialności za wasze podboje, możemy za to was uczyć, jak je utrzymać i sprawić, że przeżyjecie ze swoją "miłością na poczekaniu" wspaniałe chwile.

Cenna wiedza

Podpowiemy tylko, że zapamiętując to, o czym tutaj napisaliśmy, bezproblemowo znajdziesz partnerkę, która zgodzi się na taki układ. Specjalnie dla was poszperaliśmy trochę na Tinderze i wystarczyło sto przesunięć, by zobaczyć 7 albo 8 (skupiliśmy się na analizie, a nie na liczeniu) kobiet wprost piszących o takich intencjach.

Zaczep ją na fejsie

Najważniejszą wiedzę już posiedliście, teraz czas na praktykę. Pamiętasz, która koleżanka z pracy puściła ci kiedyś oczko? Która dziewczyna siedem lat temu zaczepiła cię na Facebooku? (To nadal dobry patent na podryw, sprawdź jak humorystycznie zagadać, budząc w niej nostalgię) Korzystaj, działaj! Oczywiście biblią dla singli dzielimy się za darmo, ale jeśli już ci się uda, zostaw podziękowania w komentarzu. To da nam motywację, by jeszcze trochę was przez to życie dobrze poprowadzić.


Dodał(a): ckm.pl Środa 09.08.2023