10 największych seksualnych lęków kobiet i mężczyzn

Choć seks to głównie czysta rozkosz, to nie zapominajmy, że czasem nawet on może się skończyć nieprzyjemnie. Albo – przez różne obawy – nawet nie zacząć.
iStock-843721888.jpg

Nie oszukujmy się: każdy miewa różne lęki dotyczące seksu, zwłaszcza jeśli robi to po raz pierwszy z daną osobą i to w dodatku na trzeźwo. Dlatego też brytyjski serwis Superdrug Online Doctor postanowił sprawdzić, czego ludzie ze Stanów Zjednoczonych i Europy boją się w seksie najbardziej. Tym samym otrzymaliśmy dwie listy – dziesięciu największych kobiecych lęków i dziesięciu największych męskich lęków. Oto one. 

Facetów zdecydowanie najbardziej paraliżuje myśl, że ich partnerka będzie miała chorobę przenoszoną drogą płciową, zaś kobiety – że facet nie będzie chciał założyć prezerwatywy. Drugie miejsce u pań wynika z pierwszego, bo jeśli facet odmawia włożenia gumki, to automatycznie włącza się obawa o to, że może mieć jakąś chorobę.

Z kolei u mężczyzn drugie miejsce zajmuje strach przed tym, że partnerka nie będzie usatysfakcjonowana lub nie osiągnie orgazmu. Faceci boją się tego nawet bardziej niż pękniętej gumki i wpadki, która jest dopiero trzecia (tak jak i u kobiet).

Na dalszych miejscach u mężczyzn znalazły się takie rzeczy jak: przedwczesny wytrysk, obawa przed nieatrakcyjnością ciała, niemożność postawienia żagla, bycie kiepskim w łóżku, zbyt mały członek, niedoświadczenie i ostatnie, najlepsze – niezręczne chwile po seksie. I w sumie temu ostatniemu zdecydowanie nie ma co się dziwić, bo np. co zrobić, gdy wychodzisz po upojnej nocy od laski poznanej poprzedniego wieczora w klubie? Dać jej buziaka? Przybić piątkę?

No mniejsza, sprawdźmy, jak wyglądają lęki pań. Na czwartej pozycji znajduje się obawa przed nieatrakcyjnością ciała, dalej, obawa przed tym, że w słowniku partnera nie występuje słowo „nie”, sześć – partner będzie chciał wyczyniać w łóżku takie rzeczy, z którymi kobieta nie czuje się komfortowo, siedem –„niezręczne odruchy ciała”, osiem – brak orgazmu u partnera, dziewięć – obawa przed własnym brakiem satysfakcji i dziesięć – bycie kiepską w łóżku.

tab-252964858b04e4b1de21870da528138b_a74d14.jpgDodał(a): Jakub Rusak/ fot. istockphoto.com Poniedziałek 11.03.2019