6 ciekawych faktów na temat piersi

Dopiero pisaliśmy wam, co powinniście wiedzieć o kobiecych piersiach, a już mamy dla was kolejne zestawienie faktów w tej samej kwestii. Jak się okazuje, biust to temat rzeka, a wiedzy na ten temat nigdy za mało

cycuszki.jpg

1. Głodni wolą większe biusty
W jednym z eksperymentów psychologowie postanowili sprawdzić, czy istnieje zależność pomiędzy pustym żołądkiem, a apetytem na większy biust. Do eksperymentu zaproszono 124 mężczyzn – 58 z nich było najedzonych, a 66 głodnych. Następnie badanych poproszono o ocenę biustów różniących się rozmiarami. Wynik okazał się bardzo ciekawy – najedzeni mężczyźni preferowali mniejsze piersi, a ci głodni mieli chętkę na obfity biust!

2. Mężczyźni, którzy nie planują mieć dzieci, preferują mniejsze piersi
Badacze zadali pytanie 67 licealistom płci męskiej, czy chcieliby mieć w przyszłości dzieci. Udzielając odpowiedzi, ankietowani posłużyli się odpowiednią skalą. Następnie naukowcy pokazywali uczniom modele kobiecych figur, które różniły się rozmiarem biustu, a licealiści udzielali odpowiedzi, jak bardzo im się one podobają. Wyniki pokazały, że mężczyźni planujący posiadanie potomstwa, preferowali bardziej obfite biusty niż ich pozostali koledzy. Wynika to z faktu, że nasza podświadomość mówi nam, że posiadaczka większego biustu jest lepszą kandydatką na matkę.

3. Ściskanie piersi zmniejsza ryzyko zachorowań na raka
Jeśli do tej pory nie wiedziałeś, co odpowiedzieć swojej dziewczynie, kiedy pyta, dlaczego tak często chcesz dotykać jej piersi, teraz masz idealną wymówkę! Robisz to z troski o swoją kobietę! Naukowcy udowodnili, że piersi poddawane systematycznemu uciskowi są mniej skłonne do rozwinięcia nowotworu. Jeśli jednak nowotwór już zaczął się rozwijać, uciskanie może zmniejszyć ryzyko transformacji w nowotwór złośliwy. A czy Ty już dziś zapewniłeś profilaktykę swojej dziewczynie?

4. Kobiety z implantami piersi są bardziej skore do odbierania sobie życia
Umieszczanie implantów w piersiach jest prawdziwym hitem w chirurgii plastycznej – wedle Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgów Plastycznych właśnie ten zabieg wykonywany jest przez nich najczęściej. Niektóre badania wskazały jednak, że kobiety z powiększanym biustem aż trzy razy częściej targają się na swoje życie niż te z naturalnymi piersiami! Zwiększone ryzyko samobójstwa następuje najczęściej 10 lat po zabiegu. Naukowcy sugerują, że jest ono najprawdopodobniej spowodowane właśnie faktem powiększenia biustu w przeszłości. Trwają oczywiście spory, że jest inaczej: samobójstwa i chęć upiększania swojego ciała wynikają z niskiej samooceny niektórych kobiet.

5. Seksiści wolą kobiety z dużym biustem
Naukowcy pracujący na Uniwersytecie Westminster przeprowadzili badania, w których udowodnili, że mężczyźni o seksistowskim charakterze preferują partnerki o pełnych biustach. Ankieta dotyczyła 361 białych mężczyzn w wieku od 18 do 68 lat. Ankietowanym pokazywano modele piersi, które były następnie ocenianie w odpowiedniej skali. Z badań wyszło, że seksiści kojarzą duże piersi - z jak to ujęli - „tradycyjnym wyglądem kobiety” i większym potencjałem na dobrą matkę ich dzieci.

6. Mężczyźni preferujący małe biusty, wolą też uległe partnerki
Psycholog Suart Fischoff udowodnił, że fani małych biustów wolą uległe partnerki, ponieważ mniej zagrażają ich pozycji w związku. Fischoff twierdzi, że nasza podświadomość mówi nam, że kobiety o małych piersiach będą mniej skore do zdrad – nie będą współzawodniczyć z kobietami o dużych biustach. Wedle badaczy posiadaczki mniejszych miseczek są mniej chętne do flirtu z innymi mężczyznami i łatwiej wpadają w kompleksy.

źródło: alternet.org


Dodał(a): Bartosz Joda Czwartek 17.09.2015