Autonomiczne auta mogą być w przyszłości „burdelami na kółkach”

Naukowcy przewidują, że samojeżdżące auta będą w przyszłości służyć nie tylko do przemieszczania się z punktu A do punktu B. I mogą stać się też zupełnie nowym miejscem, w którym będzie kwitnąć prostytucja.
iStock-158196752.jpg

Od lat inżynierowie i producenci w pocie czoła udoskonalają technologię pozwalającą samochodom poruszać się bez udziału człowieka. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo na drogach i dać nam, ludziom, więcej wolnego czasu, który w podczas jazdy będziemy mogli przeznaczyć na cokolwiek tylko zechcemy. Np. na seks z prostytutkami.

Według najnowszego badania pt. „Autonomiczne samochody a przyszłość miejskiej turystyki” opublikowanego na łamach „Annals of Tourism Research”, samojeżdżące auta staną się mobilnymi burdelami, w których pracownicy seksualni będą mogli świadczyć swoje usługi. W ten sposób zamiast wynajmować pokój na godziny w jakimś szemranym hoteliku albo przyjmować prostytutkę u siebie w domu każdy będzie mógł uprawiać seks w drodze do pracy.

Mobilna seks-turystyka
Zdaniem autorów powyższego badania w przyszłości pojawią się także firmy, które będą specjalizować się w przekształcaniu autonomicznych aut w domy rozkoszy cielesnych na kółkach z łóżkami zamiast siedzeń, specjalnym oświetleniem, przyciemnianymi szybami i odpowiednim nagłośnieniem. Z tego typu rozwiązań mogłyby z kolei skorzystać miasta takie jak Amsterdam, w których prostytucja jest nie tylko legalna, ale i stanowi istotną atrakcję turystyczną. Wyobraźcie sobie np. autonomiczną seks-taksówkę, która odbiera was z lotniska i wita w najprzyjemniejszy z możliwych sposobów. 

I choć to jak na razie tylko spekulacje naukowców i z pewnością upłynie jeszcze kilka ładnych lat zanim ktokolwiek pomyśli na poważnie o stworzeniu autonomicznego burdelu na kółkach, to warto być świadomym tego, że nikt tak jak ludzie nie potrafi przekształcać pierwotnego zastosowania różnych urządzeń. I że każda nowa technologia rodzi całkiem nowe problemy.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Środa 14.11.2018