Jak często uprawiać seks, by utrzymać zdrową relację w związku

Jak najczęściej – tak brzmi najoczywistsza z odpowiedzi. Okazuje się jednak, że nie do końca jest ona prawdziwa. Wystarczy bowiem tylko raz w tygodniu.
seks

Pośród par panuje powszechne przekonanie, że aby utrzymać zdrową relację w związku, należy uprawiać seks tak często, jak to tylko możliwe, nawet jeśli jedna ze stron (nie wiemy jakim cudem) nie ma na to ochoty.

Okazuje się jednak, że śrubowanie rekordów w liczbie stosunków dziennie wcale nie jest konieczne, by poziom satysfakcji w związku utrzymał się na maksymalnym poziomie. Jak pokazują badania, jeden raz w tygodniu również wystarczy.

Badania te przeprowadzili zatroskani o zdrowie współczesnych par naukowcy z Uniwersytetu w Toronto, pod kierownictwem dr Amy Muise. Ich zdaniem bowiem pary odczuwają nadmierną presję otoczenia, które nakazuje im kochać się tak często, jak to tylko możliwe.

Badacze z toronckiego uniwersytetu przepytali więc 25 510 osób w wieku pomiędzy 18. a 89. rokiem życia, by sprawdzić, czy faktycznie duża liczba stosunków w ciągu tygodnia wpływa znacząco na poziom zadowolenia ze związku.

Wyniki są dość zaskakujące. Okazało się bowiem, że pary, które kochają się raz w tygodniu, są tak samo usatysfakcjonowane ze swojego życia erotycznego w związku, jak pary, które kochają się wielokrotnie w ciągu tygodnia.

Z badań wynika więc, że częstsze stosunki nie sprawią, że będziecie bardziej szczęśliwi ze swoją drugą połówką. My jednak i tak wciąż uważamy, że jeśli chodzi o tę kwestię, to nie ma co się ograniczać.


Dodał(a): redakcja Środa 14.09.2022