Kobiety szybciej nudzą się monogamicznym związkiem niż mężczyźni

Niby to o facetach gada się, że jak pszczoły lubią bzykać i skakać z kwiatka na kwiatek. Okazuje się jednak, że to panie szybciej nudzą się monogamicznym związkiem. Przynajmniej takiego zdania jest ekspertka w dziedzinie seksualności kobiet Wednesday Martin.
iStock-1030218266.jpg
„Większość tego, czego nauczyła nas nauka o kobiecej seksualności, jest nieprawdą. Począwszy od dwóch podstawowych stwierdzeń: że mężczyźni mają silniejsze libido niż kobiety i że mężczyźni borykają się z monogamią bardziej niż kobiety” – wyjaśnia w swoich badaniach Wednesday Martin.

Nowe odkrycia naukowe pokazały, że panie wykazują podobną intensywność pożądania i podniecenia jak mężczyźni, co wpłynęło na znaczącą zmianę w myśleniu o kobietach i monogamii. „Uczono nas, że to mężczyźni potrzebują różnorodności, ale okazuje się, że jest dokładnie odwrotnie” – mówi Martin. „Przyzwyczajenie się do partnera i deseksualizm zabija kobiece libido. Kiedyś myśleliśmy, że to tylko mężczyźni nudzą się seksualnie po ślubie. Okazuje się, że to nieprawda. Kiedy kobiety wychodzą za mąż, szkodzą swojemu libido – dodaje.

Zdaniem ekspertki głównym błędem jest przekonanie, że wytrzymanie w monogamii jest trudniejsze dla mężczyzn niż dla kobiet. Martin uważa, że jest zupełnie na odwrót. “Kobiety pragną nowości, różnorodności i przygód co najmniej tak samo, jak mężczyźni, a nawet bardziej" – twierdzi Martin.

Sprawdź: Oznaki, że masturbujesz się zbyt często 


Pary, które na początku związku miały dopasowane libido i uprawiały dużo seksu, często po upływie pewnego czasu współżyją coraz mniej. Okazuje się, że w większości to kobiety są odpowiedzialne za ten stan rzeczy, bo ich pragnienie wygasa szybciej niż u mężczyzn. Zazwyczaj dzieje się tak po okresie trzech lat.

Martin spotkała się z wieloma takimi kobietami, które myślały, że po prostu przestały lubić seks. Jednak jak zauważa specjalistka, w rzeczywistości zaczął pojawiać się u nich problem z monogamią, ponieważ to panie nudzą się jednym partnerem szybciej niż faceci. Nie jest to jednak znudzenie współżyciem, a pragnienie różnorodności.

Od lat facetom zarzuca się, że częściej myślą penisem niż głową, ale jak wskazuje Martin, to kobiety posiadają jedyny organ w ludzkim ciele całkowicie oddany pogoni za przyjemnością. Mowa o łechtaczce. „Kobiety ewoluowały, by szukać przyjemności, kobiety osiągają wielokrotny orgazm, a kobieca biologia nastawia je na poszukiwanie przyjemności” – wyjaśnia ekspertka.

Sprawdź: Możesz zrozumieć kobiety. Wystarczy zapisać się na obóz

Z tego powodu nawet kobietom, które deklarują, że są szczęśliwe w związkach, zdarzają się zdrady. Martin podkreśla, że swoimi badaniami nie chce dawać paniom przyzwolenia na nie. Jednak ze względu na to, że nie lubi mówić o oszukiwaniu, nazywa je "skokiem w bok". To jej zdaniem robią panie, które mimo długoletnich relacji szukają przygód poza nimi.

Nie jest to jednak odpowiednie rozwiązanie, bo każdy “skok w bok” może wyjść na jaw i zepsuć związek. Według Martin najłatwiejszą opcją dla kobiety znudzonej partnerem jest sprawienie sobie wibratora. Natomiast najlepszą opcją jest otwarcie się w związku na nowe doznania.

Co ciekawe, nie chodzi o przestudiowanie całej Kamasutry czy nauczenie się seksu tantrycznego. Ekspertka ma na myśli różne aktywności, które zbliżają do siebie partnerów. Mogą to być np. lekcje tańca czy wspólne nurkowanie. Wszystko zależy od zainteresowań obu stron.

Sprawdź: Kobiety palące marihuanę mają lepsze doznania w łóżku

“Badania nad neurochemikaliami wykazały, że nasz popęd seksualny wyzwala się, gdy robimy coś nowego z długoterminowym partnerem. Ekscytująca czynność jest idealna: może dać ci zastrzyk hormonów, dzięki którym zaczniecie odkrywać siebie na nowo” – tłumaczy Martin.

Mężczyźni częściej godzą się na to, co zwykle. Raczej też nie będą mieli pretensji, jeżeli na obiad znów będzie schabowy, bo przecież chodzi o to, żeby się najeść. Kobiety widzą to inaczej i najchętniej codziennie jadłyby co innego. Podobnie jest w łóżku.

Facetowi wystarczy powtórka scenariusza, który skończy się szczytowaniem. Nie dziwi więc, że to panie szybciej nudzą się w łóżku. Natomiast kobieta wymaga większego dopieszczenie, mimo że będzie sprawiać wrażenie zadowolonej i powtarzać, że było jej dobrze.

Często robi to, bo widzi, jaki jesteś szczęśliwy i nie chce ci psuć humoru. Jeśli wciąż twierdzi, że jest usatysfakcjonowana, nie przestawaj pytać, co lubi najbardziej. W końcu powtarzanie tych samych czynności masz opanowane do perfekcji. 


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Poniedziałek 21.09.2020