Pigułki antykoncepcyjne dla mężczyzn

Już niedługo to panie będą przypominały swoim partnerom o wzięciu pigułki antykoncepcyjnej
tabletki antykoncepcyjne dla mężczyzn


Najnowsze testy na myszach wykazały, że środek wynaleziony Bradner Lab, o tajemniczej nazwie JQ1, może działać na mężczyzn antykoncepcyjnie. Przy okazji prac nad lekiem na raka, odkryli, że stworzony przez nich związek chemiczny hamuje produkcję spermy. Jeśli nawet nasienie powstanie, to obecne w niej plemniki nie będą zdolne do przemieszczania się.

Ale spokojnie, po magicznych tabletkach antykoncepcyjnych dla mężczyzn będziesz mógł mieć w przyszłości potomstwo. JQ1 wywołuje efekt `zapominania` jak się wytwarza spermę, ale odstawiony, pozwala jądrom na wznowienie produkcji.

Środek pierwotnie miał być testowany w związku z lekiem na raka, jednak do testów wytypowano podobne do nowotworowych komórki, które znajdują się w jądrach. Badania obecnie przejął Uniwersytet Medyczny Baylor w Houston. Tamtejsi naukowcy są zdania, że JQ1 nie powoduje żadnych efektów ubocznych, a samce myszy po zaprzestaniu przyjmowania specyfiku, płodziły zdrowe potomstwo.

Nie podano żadnych terminów, kiedy będziemy mogli w aptekach pytać o pigułki antykoncepcyjne dla mężczyzn, ale amerykańscy naukowcy są już o krok od wprowadzenia testów na ochotnikach, więc 2013 rok może być przełomowy w męskiej antykoncepcji.

Radzimy sprawdzić działanie męskiej antykoncepcji po spożyciu alkoholu oraz innych używek, gdyż panowie właśnie wtedy zazwyczaj mają nieodpartą chęć płodzenia. No i czas się przygotowywać na noszenie w kieszeni blistra z tabletkami oznaczonymi `poniedziałek`, `wtorek`, `środa`…


Dodał(a): gianni Czwartek 15.11.2012