Sposób na biznes? Wygenerowanie fikcyjnej modelki i sprzedawanie jej zdjęć

Sztuczna inteligencja potrafi coraz więcej, temu faktowi nikt nie może zaprzeczyć. Niedawno na Reddicie popularność w niezwykle szybki sposób zdobyła 19–letnia Claudia. Internauci zachwycali się jej urodą i niektórzy płacili za roznegliżowane zdjęcia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Claudia była wytworem sztucznej inteligencji, co zauważyło naprawdę niewielu.
modelka (1).jpg

Po zdemaskowaniu tożsamości Claudii (a raczej jej braku), odpowiedzialni za jej stworzenie studenci zadeklarowali, że był to wyłącznie projekt. "Można powiedzieć, że całe to konto było testem, czy można oszukać ludzi zdjęciami stworzonymi przez AI. Można porównać naszą działalność do Vtuberów. Tworzą swoje wymyślone postacie i wcielają się w pewną rolę. Nie podejrzewaliśmy, że nasz wygłup ściągnie na siebie tyle uwagi" - przekazali.

W jaki sposób powstała Claudia? Jej postać stworzono za pomocą narzędzia Stable Diffusion. Podczas generowania twarzy wpisano "Selfie kobiety w jej domu, bez makijażu, czarne proste włosy do ramion z grzywką, nieskomplikowane tło". Odważniejsze zdjęcia tworzono również dzięki sztucznej inteligencji. 

Studenci mieli zarobić na tych zdjęciach ok. 400 zł. Cały projekt był znacznie bardziej złożony. Pomysłodawcy długo pracowali nad tworzeniem tożsamości fikcyjnej modelki. Poza samymi zdjęciami, mężczyźni tworzyli również opisy erotycznych doznań Claudii, by podnieść jej wiarygodność. 


Dodał(a): CKM.PL / embed Twitter Poniedziałek 17.04.2023