Te cechy osobowości gwarantują więcej seksu

Nie musisz wyglądać jak połączenie Brada Pitta i George'a Clooneya, by uprawiać więcej seksu. Większość kobiet nie tego bowiem szuka.
iStock-918127464.jpg

Jasne, to nie jest tak, że wygląd nie ma dla pań żadnego znaczenia, bo bycie zadbanym z pewnością nikomu jeszcze nie zaszkodziło. Nie jest to jednak kluczowy element. Jak bowiem wykazały badania przeprowadzone przez naukowców z Queensland University of Technology inne czynniki są dużo ważniejsze niż wygląd zewnętrzny.

Naukowcy polecili wypełnić specjalnie przygotowane ankiety 3 tys. mężczyzn i 1,5 tys. kobiet. Na ich podstawie wysnuli wnioski na temat mężczyzn, zwłaszcza tych, którzy współżyją naprawdę często. Jak się okazuje mają oni następujące cechy:

- otwartość (czytaj: luz i pewność siebie)
- emocjonalną stabilność
- wytrwałość, przede wszystkim w dążeniu do celu

Innymi słowy, goście przyjaźni na co dzień, którzy się nie przejmują i nie zamierzają nastręczać partnerkom kłopotów własnymi problemami, mają znacznie wyższe szanse na regularny i satysfakcjonujący seks.

„The New York Post” cytuje seksualną terapeutkę Biancę Rodriguez, która mówi, że „właśnie te cechy są interesujące dla kobiet, ponieważ sprawiają, że panie czują się bezpiecznie i mają poczucie, że facet się nimi opiekuje. Kobiety są dużo bardziej wymagające niż mężczyźni, jeśli chodzi o seks. Szukają tych cech u mężczyzn, które wskazują na ich emocjonalną stabilność”.

Co ciekawe, to samo badanie wskazało na jedną cechę pożądaną u kobiet. Jest nią ugodowość. Zgodne kobiety uprawiają dużo więcej seksu niż kłótliwe.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Poniedziałek 26.11.2018