Seks-przyjaźń

O co chodzi w coraz bardziej modnych układach FWB (friends with benefits, czyli przyjaciele z korzyściami)? Otóż seks-przyjaźń jest podobny do standardowego związku damsko-męski, lecz bez... jego wad. Poznaj 13. najważniejszych zasad FWB

sex bez zobowiązań


1. W każdej sekundzie musicie pamiętać o podstawowej zasadzie: uprawianie seksu nie czyni z was pary!

2. Podczas waszych spotkań liczy się tylko seks. Nie jesteście parą, więc nie możecie chodzić na randki do kawiarni albo kina (nawet jeśli ona płaci za siebie). Nie chodzi też o przyjaźń – nie spotykacie się po to, aby pograć w Scrabble albo porozmawiać o płytach. Wyłącznie seks!

3. Uprawiacie seks, ale nie zasypiacie razem! Już po wszystkim osoba, która przyszła w gości, koniecznie wraca do domu. Zakazane jest romantyczne zasypianie „na łyżeczkę” i wspólne śniadanie następnego poranka.

4. Wprowadźcie limit długości spotkań – np. czas każdego z nich nie może przekroczyć 2 lub 3 godzin. To pozwoli zachować samodyscyplinę, skupiać się na seksie, a nie czułych przytulankach i romantycznym świergoleniu. Robicie to, co macie zrobić, później ewentualnie papieros „po” i strzemienny, a następnie rozchodzicie się.

5. Nie masz prawa do zazdrości. Nie możesz robić żadnych scen, jeśli zobaczysz ją z innym. Pamiętaj – ona nie jest twoją dziewczyną! 

6. Bądź dyskretny. To, co was łączy to wyłącznie wasza sprawa.

7. Nie dzwonicie do siebie, nie piszecie maili albo SMS-ów po to, aby zapytać, co słychać u drugiej osoby albo żeby powiedzieć, że tęsknicie. Takie rzeczy są zarezerwowane dla związków. Kontaktujecie się wyłącznie po to, aby umówić się na bzykanko.

8. Seks-przyjaciółki nie powinieneś szukać w kręgu twoich dotychczasowych znajomych. Po jakimś czasie zazwyczaj prowadzi to do niepotrzebnych komplikacji. Idealnie, jeśli od początku waszej znajomości sytuacja będzie jasna – spotykacie się wyłącznie dlatego, że pasujecie do siebie w łóżku.

9. Nie poznajesz jej ze swymi przyjaciółmi. Koniecznie oddziel świat swoich znajomych oraz seks-przyjaźni. Oczywiście nie ma mowy o przedstaweiniu jej rodzicom!

10. Nie snuj planów, nie patrz w przyszłość. W układach seks-przyjacielskich liczy się tu i teraz. Jeśli druga osoba będzie miała zamiar skończyć układ, nie możesz błagać aby zmieniła zdanie, dopytywać – to jej prawo.

11. Jeśli masz seks-przyjaciółkę, a poznasz inną dziewczynę, z którą chciałbyś stworzyć normalny związek, powinieneś obie o tym poinformować. Tej pierwszej nie powinno to przeszkadzać. Ta druga zapewne wpadnie w szał i cię rzuci.

12. Zawsze używaj prezerwatywy – pamiętaj, że w takim układzie ona ma prawo sypiać z innymi. A do tego nie musisz jej wierzyć, że naprawdę bierze pigułki antykoncepcyjne.

13. Uciekaj gdzie pieprz rośnie, jeśli ona choć raz nieśmiało zahaczy o temat przejścia do czegoś więcej, niż FWB. Taki układ nie jest dobrą bazą do budowy normalnych związków.

I jak, czy wierzysz już w przyjaźń między kobietą i mężczyzną?
Zobacz, co na to baby.


Dodał(a): Alex DeLarge Poniedziałek 26.09.2011