Bilety na noc z Władcą Pierścieni

ENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni ponownie na wielkim ekranie na specjalne życzenie widzów – już 27 czerwca! Ten maraton to doskonała okazja, żeby zobaczyć trylogię J.R.R. Tolkiena w wersjach reżyserskich. Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 10:00 rano.
enemef-pier.jpg

ENEMEF: NOC REŻYSERSKICH WERSJI WŁADCY PIERŚCIENI odbędzie się 27 czerwca (piątek) jednocześnie w 26 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Czechowice-Dziedzice, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Malta, Poznań 51, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.Wszystkie trzy części Władcy Pierścieni zaliczane są do przełomowych i najważniejszych filmów w historii kina. W repertuarze:

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - WERSJA REŻYSERSKA
Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring, Nowa Zelandia, USA 2001, 208'
reżyseria: Peter Jackson
scenariusz: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson
obsada: Elijah Wood, Ian Holm, Viggo Mortensen, Sean Bean, Liv Tyler, Cate Blanchett
muzyka: Howard Shore

Wersja reżyserska - dłuższa od zwykłej o 30 minut - zawiera dodatkowe sceny, m.in.: inne rozpoczęcie, dłuższe ujęcie śmierci Isildura oraz opowieść Gandalfa o Gollumie.

Jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów w historii kina i upragniony przez fanów Tolkiena, dziś już należy do klasyki kina.

Nieśmiały, młody hobbit o imieniu Frodo dziedziczy Jedyny Pierścień – narzędzie władzy absolutnej, stworzony przez mrocznego władcę krainy Mordoru – Saurona. Frodo wraz z towarzyszami musi zabrać pierścień do jedynego miejsca, gdzie może zostać zniszczony. Podczas wyprawy drużyna musi walczyć nie tylko ze złem czającym się wokół, ale również waśniami wewnątrz drużyny oraz niszczącym wpływem samego pierścienia...

Każdy detal Śródziemia jest dopracowany w najdrobniejszym szczególe, nawet najmniejsze elementy przykuwają uwagę swoją tajemniczością i wykonaniem. Drużyna Pierścienia to niezwykle emocjonujące doświadczenie, które zrobi wrażenie nie tylko na fanach trylogii.


Władca Pierścieni: Dwie Wieże
- WERSJA REŻYSERSKA
Lord of the Rings: The Two Towers, Nowa Zelandia, USA 2002, 223'
reżyseria: Peter Jackson
scenariusz: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson
obsada: Elijah Wood, Ian Holm, Viggo Mortensen, Sean Bean, Liv Tyler, Cate Blanchett
muzyka: Howard Shore

Wersja reżyserska - dłuższa od zwykłej o 44 minuty - zawiera dodatkowe sceny, m.in.: retrospekcję dotycząca Faramira, historię odbicia Osgiliath przez Boromira i Faramira.

Niepisana reguła filmowych trylogii, mówi, że druga część musi stawiać przed bohaterami najtrudniejsze wyzwania, żeby po ich przezwyciężeniu mogli śmiało zmierzyć się z przeciwnikami. Dwie Wieże spełniają ten schemat w sposób widowiskowy i niezwykle ekscytujący.

Po zdradzie Boromira drużyna zostaje rozbita, Frodo i Sam zmierzają ku Mordorowi,
a ich śladem podąża Gollum. Reszta drużyny odwiedza krainy Rohanu i Gondoru. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują nieuchronność wielkiej wojny z siłami zła...

Dwie Wieże to piękny, zapierający dech w piersiach film, pełen mistrzowskich efektów specjalnych. To wielkie widowisko, kryjące w sobie wiele niespodzianek
i zaskakujących zwrotów akcji.


Władca Pierścieni: Powrót Króla - WERSJA REŻYSERSKA
Lord of the Rings: The Return of the King, Nowa Zelandia, USA 2003, 251'
reżyseria: Peter Jackson
scenariusz: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson
obsada: Elijah Wood, Ian Holm, Viggo Mortensen, Sean Bean, Liv Tyler, Cate Blanchett
muzyka: Howard Shore

Wersja reżyserska - dłuższa od zwykłej o 50 minut - zawiera dodatkowe sceny, m.in: tragiczny koniec Sarumana w ruinach Isengardu, spotkanie
z Głosem Saurona, wątek opisujący miłość Faramira i Eowiny.

Doskonałe efekty specjalne, świetna fabuła, spektakularne sceny batalistyczne. Powrót króla to idealne zamknięcie trylogii.

Nadchodzi czas konfrontacji sił Władcy Ciemności Saurona ze zjednoczonymi siłami Ludów Śródziemia. Czy Rohan i Gondor będą w stanie przeciwstawić się niezliczonym zastępom Nieprzyjaciela? Czy Frodo uda się wykonać powierzoną mu misję - zniszczyć Jedyny Pierścień?

Przez wielu fanów ta część uważana jest za najlepszą z całej serii.


KONKURS
Do zgarnięcia jest 26 podwójnych wejściówek – po jednej do każdego Multikina oraz kina Silver Screen w Łodzi na ENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni.
Zadanie konkursowe:
do 26 czerwca włącznie wyślij maila na adres [email protected], który będzie zawierał:
1. tytuł: Władca Pierścieni konkurs
2. wybrane kino, w którym chcesz spędzić ENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni,
3. imię i nazwisko, na jakie zostanie przyznany podwójny bilet,
4. opis mocy, jakie posiada Twój pierścień, którego jesteś władcą.
Redakcja CKM.PL wybierze najbardziej oryginalne odpowiedzi. Do zwycięzców wyślemy maile (27 czerwca do godziny 12:00) potwierdzające wygraną.

REGULAMINDodał(a): ckm.pl / mat. prasowe Środa 25.06.2014