Jeden szczegół, który zdradzi, czy się jej podobasz

Słowaccy naukowcy sprawdzili, jak rozpoznać, czy jesteś pociągający dla kobiety, z którą się umówiłeś. Okazuje się, że sposób jest banalnie prosty.
Szpilki

O ile większość mężczyzn ma problem z rozróżnieniem sukienki od spódnicy, to bez problemu rozpozna buty na wysokim obcasie. I to właśnie one są odpowiedzią, na to, czy jesteś brany pod uwagę jako partner do łóżka.

Kiedy na nogach twojej wybranki zobaczysz szpilki, to zdaniem naukowców sygnał, że uważa cię za atrakcyjnego, więc nie zepsuj tego. Z kolei, jeśli laska, do której wzdychałeś przez ostatni miesiąc przychodzi na spotkanie w sandałach albo trampkach, to istnieje prawdopodobieństwo, że nie miała nic lepszego do roboty. Śmiało możesz pokazać, jaki jesteś nowoczesny i zaproponuj dzielenie rachunku na pół. Może nie ocalisz godności, ale trochę zaoszczędzisz. 

Uczeni ze Słowacji przeprowadzili test, w którym udział wzięły 292 młode dziewczyny. Pokazano im dwie fotografie. Na pierwszej z nich był mężczyzna, który w opinii 14 kobiet niebiorących udziału w badaniu, został uznany za atrakcyjnego. Z kolei postać na drugim zdjęciu była jego odwrotnością. Ankietowane musiały zdecydować, czy idąc na randkę z każdym z nich, ubrałyby płaskie buty czy szpilki. 

60% badanych na randkę z seksownym mężczyzną postawiłoby na buty na wysokim obcasie, natomiast zaledwie 22% uczestniczek ubrałoby wysokie buty na spotkanie z facetem o nienachalnej urodzie. Co ciekawe, nawet kobiety deklarujące, że nie noszą szpilek, odpowiadały w ten sam sposób. Według badaczy świadczy to o tym, że przedstawicielki płci pięknej poprzez wysokie obcasy sygnalizują seksualne zainteresowanie. 

Z kolei ankiety przeprowadzone w Australii wyjaśniają, dlaczego kobiety noszące szpilki są uważane za seksowniejsze. Zdaniem naukowców z Murdoch University sekret tkwi w pozycji, którą wymusza takie obuwie. Dokładniej chodzi o odchylenie pleców pod odpowiednim kątem względem pośladków, które w świecie zwierząt sygnalizują gotowość na zaloty. 

Oczywiście badań naukowców nie nie należy stosować jeden do jednego, bo można popaść w niezłe tarapaty. Dlatego zanim uznasz, że kobieta jest tobą zainteresowana, upewnij się, że nie jest po prostu miłośniczką wysokich obcasów.

ZOBACZ TAKŻE: JAK GRAĆ CIAŁEM NA PIERWSZEJ RANDCE
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Poniedziałek 16.09.2019