Polscy siatkarze wygrali Ligę Narodów! Na ich konto wpadło milion dolarów

Myśleliście, że tylko o piłkarzach będziemy pisać? Nasza kopana reprezentacja daje nam dużo materiałów, szczególnie w ostatnim czasie. Problem w tym, że na palcach jednej ręki możemy policzyć 'pozytywy' wynikające z ich postawy. Za to siatkarzami możemy się pochwalić! Nasze 'Orły' sięgnęły po złoty medal Ligi Narodów.
Zrzut ekranu 2023-07-24 o 18.28.45.png

Nasza reprezentacja siatkarzy zmierzyła się w finale ze Stanami Zjednoczonymi. Zagraliśmy fenomenalne spotkanie i w wielkim stylu wygraliśmy 3:1. 

Światowa federacja siatkarska przekaże Polakom milion dolarów. Co ciekawe, na mistrzostwach świata sprzed roku, triumfujący Włosi otrzymali "zaledwie" 200 tys. dolarów. Polacy za srebrny medal otrzymali 125 tysięcy.
Jak wyglądają nagrody pieniężne w Lidze Narodów w zależności od miejsca?

Zwycięzcy: milion dolarów
2. miejsce: 500 tysięcy
3. miejsce: 300 tysięcy
4. miejsce: 180 tysięcy
5. miejsce: 130 tysięcy
6. miejsce: 85 tysięcy
7. miejsce: 65 tysięcy
8. miejsce: 40 tysięcy

Dodatkowo są one równe zarówno w rozgrywkach kobiet, jak i mężczyzn. To jednak nie wszystko, ponieważ Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Paweł Zatorski i Jakub Kochanowski trafili na listę drużyny marzeń całego turnieju, za co otrzymali po 10 tysięcy dolarów. Nagrodę MVP tych zawodów otrzymał Zatorski, za co ponadto dostanie 30 tysięcy dolarów.


Dodał(a): CKM.PL / fot.: Volleybalworld Poniedziałek 24.07.2023