Policja trenuje pościgi samochodowe, grając na PlayStation

Zastanawialiście się kiedyś, jak policjanci trenują panowanie nad samochodem podczas ulicznych pościgów? W Wielkiej Brytanii używają do tego… gier wideo na PlayStation.

Brytyjska policja z hrabstwa Lincolnshire wpadła na dość niecodzienny pomysł podszkalania swoich ludzi z zaawansowanych technik szybkiej i bezpiecznej jazdy podczas samochodowego pościgu ulicznego. Otóż władze postawiły na wirtualny trening, podczas którego czworo najlepszych funkcjonariuszy z grupy pościgowej grało na PlayStation w najnowszą grę Gran Turismo.

Nowa odsłona GT Sport zapewnia bowiem ultrarealistyczną symulację jazdy samochodem, dzięki której wszystkie błędy, jak zbyt późne hamowanie czy za duża prędkość na zakrętach, mogły zostać wychwycone i skorygowane. Policjanci trenowali także radzenie sobie z nad- lub podsterownością auta.

Dodatkowe realistyczne warunki jazdy zapewniały także gogle do wirtualnej rzeczywistości, a pomoc w korekcji błędów – profesjonalni instruktorzy z Gran Turismo Academy, którzy na co dzień zajmują się trenowaniem zawodowych kierowców rajdowych.Co najciekawsze, wirtualny trening rzeczywiście przyniósł rezultaty. Zaraz po jego odbyciu funkcjonariusze pokonali kilka okrążeń prawdziwymi samochodami po prawdziwym torze Silverstone i rzeczywiście udało im się poprawić swoje osiągnięcia nawet o 5 sekund w stosunku do tych sprzed treningu. A jak wiemy, 5 sekund na torze wyścigowym to bardzo dużo czasu.

Oczywiście gra na „plejaku” raczej nigdy nie zastąpi prawdziwego treningu w realnym samochodzie, niemniej jest to ciekawa metoda na delikatne odświeżenie metod szkoleniowych. 

ZOBACZ TEŻ:Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. youtube.com Wtorek 17.10.2017