Kadra Chin w niemieckiej lidze

Reprezentacja Chin trafi do niemieckiej ligi. Azjaci będą grali u naszych sąsiadów, a każdy klub, który zdecyduje się z nimi spotkać otrzyma równowartość 63 tys. złotych.
żółtki.jpg

DFB i  centrala piłkarska Państwa Środka podpisały porozumienie według którego kadra narodowa Chin do lat 20 ma rozgrywać mecze u naszych sąsiadów i płacić za każde spotkanie.

Mecze reprezentacji Chin U20 będą odbywać się zgodnie z harmonogramem ligi regionalnej południowo-zachodniej, a więc czwartej klasie. Poza nimi ma być w niej 19 zespołów, a kalendarz zostanie ustalony tak, aby w każdy weekend jeden klub miał wolne od zwyczajnych rozgrywek.

Podczas takiego wolnego weekendu na stadion danego klubu mają przyjeżdżać Chińczycy na mecz towarzyski. Azjaci nie będą uwzględniani w oficjalnej tabeli, a za każdy sparing zespół, który zdecyduje się spotkać z nimi na boisku otrzyma 15 tys. euro, czyli 63 tys. złotych.

W ten sposób Chińczycy chcą przygotować swoją kadrę do gry w turnieju olimpijskim w Tokio, który odbędzie się w 2020 roku. Musimy jednak przyznać, że pomysł nie jest zbyt oryginalny. W końcu reprezentanci Polski od dawna trenują w niemieckiej lidze i to o wiele bardziej elitarnej. W dodatku to im za to płacą.

ZOBACZ GALERIĘ ANNY LEWANDOWSKIEJ

Dodał(a): Mateusz Olch Czwartek 22.06.2017