Ostre zawodniczki

Te dziewczęta nie znoszą nudy, stagnacji i bezczynności. Są nadaktywne, a ich sportowe ADHD zawstydza wielu z nas. Tak jak ich uroda
kitesurfing.jpg


Zawodniczki z ekipy Red Bulla przeczą powszechnemu przekonaniu, że damy powinny leżeć i pachnieć! I tak jak prężny facet kojarzy się paniom z dobrym nośnikiem genetycznym, tak wysportowana kobieta utożsamiana jest z wulkanem energii, którą spożytkować można na wiele sposobów… Na przykład na pranie czy gotowanie. Jednak tych surferek nie utrzymasz długo w domu, chyba że masz bungalow na Dominikanie, a sześciometrowe fale łamią się u twoich stóp na twoim prywatnym kawałku plaży

Nasuwa się też jeszcze jedno pytanie: czy byłbyś w stanie dogonić te laski? Jeśli nie, usiądź wygodnie i spójrz jak piękne oblicza może mieć sport!

Maya Gabeira – 25-letnia surferka z Brazylii. Lubi duże rozmiary, wybiera tylko największe fale. Jej ojciec był słynnym projektantem mody i politykiem(!) jednak to nie gwarantowało dobrego dzieciństwa. Rozwód rodziców pchnął ją w bunt i alkohol. Otrząsnęła się jednak w porę i jest mocną zawodniczką w swojej kategorii.
Maya Gabeira1.jpg

Sally Fitzgibbons
– australijska surf erka, jedna z najbardziej ambitnych reprezentantek tego sportu. Wygrywać zaczęła w wieku 14 lat. Teraz ma 22 i niezliczoną ilość nagród na swoim koncie, nikt nie ma takich zdolności, by spamiętać pełną listę. Znana jest przede wszystkim z tego, że rzadko zmazuje uśmiech ze swojej twarzy. No ale jak się cały czas wygrywa, to nic dziwnego, że banan z buzi nie schodzi!
Sally Fitzgibbons.jpg

Susi Mai
– wychowana na plaży przez rodziców windsurferów. Lato spędzali w przyczepce nad wodą na Półwyspie Apenińskim, na zimę wracali do Niemiec. Ta 28-letnia Niemka mieszka obecnie na Dominikanie.
Susi Mai.jpg

Gisela Pulido – hiszpańska 18-latka specjalizuje się w kitesurfingu. Przygodę z kajtem zaczynała w wieku 7 lat. Dwa lata później zdobyła swoje pierwsze złoto w europejskich zmaganiach dziewczyn poniżej 18 lat. Najmłodsza laureatka tego trofeum oraz najbardziej obiecująca zawodniczka.
Gisela Pulido.jpg

Bruna Kajiya – po serii nieszczęśliwych wypadków, ta 25-letnia Brazylijka, musiała porzucić surfing i zmienić swoją dyscyplinę. Zabrzmiało jak wyrok, jednak dla tej twardej laski życie z dala od wody było największą karą. Przerzuciła się na kajta, a do przejścia na zawodowstwo przekonywała ją mama! Bruna nie dała się długo namawiać! Obecnie jest rajderką numer jeden w kajtowym fristajlu.
Bruna Kajiya.jpg


I na koniec dziewczyny w akcji:Dodał(a): gianni/fot. Red Bull Czwartek 23.08.2012