Polscy działacze nie zgłosili drużyny. Reprezentacja bez szans Mistrzostwa Świata

Dzięki niefrasobliwości działaczy sportowych polscy zawodnicy nie wezmą udziału w prestiżowej imprezie. O wszystkim dowiedzieli się 36 godzin przed kwalifikacjami.
iStock-658964524.jpg

24 października w Łodzi rozpoczyna się turniej curlingowy, którego celem było wyłonienie reprezentacji Polski par mieszanych. Dwa dni przed zawodami okazało się, że Polski Związek Curlingu nie zgłosił zawodników do eliminacji mistrzostw świata, które odbędą się w Szkocji na początku grudnia. W związku z tym wyłanianie narodowej reprezentacji jest zupełnie bezcelowe.

Zarząd Polskiego Związku Curlingu wystosował oświadczenie, w którym zapewnia, że przygotował zgłoszenie zawodników na kwalifikacje Mistrzostw Świata Par Mieszanych, ale z tekstu jasno wynika, że takiego dokumentu nie przesłał. Działacze twierdzą, że wina leży po stronie Światowej Federacji Curlingu, czyli organizatora imprezy, która nie przypomniała o upływającym terminie nadsyłania zgłoszeń.

Fakt, że sportowcy nie są zgłoszeni do konkursu, wypłynął dopiero po opublikowaniu składów grup na turnieju w Szkocji. W związku z tym zawody, które miały otworzyć drzwi na międzynarodowe areny, będą miały charakter towarzyski.

Ministerstwo Sportu i Turystyki złożyło do sądu wniosek o likwidację Polskiego Związku Curlingu. Organizacja liczy, że Światowa Federacja Curlingu pozytywnie rozpatrzy odwołanie, które zostało złożone. Do tego czasu start Polaków na międzynarodowych zawodach pozostaje pod znakiem zapytania.ZOBACZ TAKŻE: POLSKI IRONMAN - ROBERT KARAŚ
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Czwartek 07.11.2019