Pierwszy w Polsce event, na którym poprowadzisz prawdziwy bolid Formuły 1!

Jeden z najszybszych i najbardziej kultowych samochodów świata właśnie wjeżdża do Polski!

1b.jpg

Teraz prowadzenie legendarnego bolidu już nie musi być tylko niespełnionym marzeniem. Nadchodzi pierwszy w kraju event Formula Driving! Sprawdź szczegóły oferty i wybierz się na przejażdżkę prawdziwym bolidem Formuły 1!

Jazda bolidem Formuły 1

Lato 2022 to czas wielkich zmian dla miłośników motoryzacji. Oto już w dniach 2-4 czerwca będzie miał miejsce niesamowity event, na którym wystąpi prawdziwy bolid F1! Podczas tej imprezy możesz nie tylko obejrzeć auto. Na uczestników czeka również możliwość przejażdżki Formułą 1! Podczas całodniowej imprezy zaplanowany jest szereg atrakcji, które z pewnością zachwycą fanów wyścigów. Imprezę rozpoczyna omówienie harmonogramu oraz zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa. Następnie jest czas na ćwiczenia związane z ruszaniem, interpretacją flag sędziowskich czy zapinaniem pasów. Czy wiesz, że mają one aż 6 punktów łączenia?

Przejazd F1 na prezent

Część praktyczna szkolenia obejmuje przejazd dwoma autami. Pierwsze z nich to Formuła Renault. Jest to niespełna 500-kilogramowy bolid o 6-stopniowej skrzyni biegów. Silnik ma moc 220 KM, a maszyna rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 4 sekundy! Maksymalna prędkość to 260 km/h, zatem to auto to doskonałe preludium do wyprawy za sterami gwiazdy programu.

Drugim z aut zaplanowanym na tę okoliczność jest Mod Williams FW29. Ten król prędkości rozpędza się niemal dwukrotnie szybciej, ponieważ potrzebuje ledwie 5 sekund, aby pędzić 200 km/h! Maksymalnie może osiągnąć aż 350 km/h. Pozwala na to potężny silnik skrywający aż 650 KM. Za jego sterami będziesz mieć możliwość przejechania co najmniej czterech okrążeń toru w Kamieniu Śląskim, co daje niemal 15 km! 

Gdzie można przejechać się F1?

Obecnie jedynym miejscem w Polsce, w którym istnieje możliwość jechania za kierownicą Formuły 1, jest tor Silesia Ring w Kamieniu Śląskim koło Opola. Obiekt ten powstał zaledwie kilka lat temu na terenie dawnej płyty lotniska, wobec czego jest to bardzo nowoczesne miejsce z niemal 4-kilometrową pętlą toru. Kierowcy mogą sprawdzić prędkość auta na aż 730-metrowym prostym odcinku. Poza tym na trasie jest aż 15 zakrętów, które pozwolą na prawdziwą zabawę.

Przejazd Formułą 1 będzie w tym roku możliwy w dwóch terminach. Pierwszy z nich odbędzie się w dniach 2-4 czerwca, a drugi 9-11 lipca. W tym czasie z atrakcji będzie mogło skorzystać jedynie 62 szczęśliwców! Jeżeli więc bardzo zależy Ci na atrakcji, to spiesz się z zakupem!

Ile kosztuje przejazd Formułą 1?

Dzień szkoleniowy to aż 9 godzin niesamowitych atrakcji. W programie szkolenie teoretyczne, omówienie zasad bezpieczeństwa i lunch. Należy również pamiętać, że auta o tak dużej mocy wymagają również ogromnej ilości paliwa oraz błyskawicznie zużywają części. Jednak całość imprezy to emocje, na które każdy miłośnik Formuły 1 poświęci bez wahania wszelkie środki. Szkolenie obejmuje możliwość przejechania 15 minut za kierownicą Formuły Renault oraz 4 lub 8 okrążeń za kierownicą Mod Williams FW29. Wariant pierwszy to koszt niespełna 12 tysięcy złotych, drugi 15 tysięcy złotych. Dodatkowo, za niewielką dopłatą możesz zyskać także pamiątkę w postaci filmu z przejażdżki! 

Jazda bolidem na prezent

Zastanawiasz się nad podarowaniem bliskiej osobie możliwości przejażdżki za kierownicą prawdziwego bolidu Formuły 1? Jest to prezent niecodzienny, który doskonale sprawdzi się na naprawdę wyjątkowe okazje. Jeżeli więc rozglądasz się za prezentem ślubnym, z okazji odejścia na emeryturę lub jubileuszu, to będzie to strzał w dziesiątkę! Pamiętaj, że w czerwcu 2022 roku będzie to pierwsza okazja do przejażdżki tym autem w naszym kraju. Zatem jazda za kierownicą bolidu Formuły 1 to atrakcja jedyna w swoim rodzaju, którą z pewnością docenią prawdziwi koneserzy szybkiej jazdy. 

Zapisz sobie koniecznie w kalendarzu datę 2 czerwca 2022 roku – jest to wyjątkowy dzień, w którym Twoi bliscy będą mogli przeżyć niesamowitą przygodę. Zapnij 6-punktowe pasy i ruszaj po przygodę z serwisem Prezentmarzeń, który jako jedyny oferuje możliwość zakupu jazdy za kierownicą bolidu F1!


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Poniedziałek 25.04.2022