Aston Martin V12 Speedster – kwintesencja kabrioletu

Marzyłeś kiedyś o samochodzie bez dachu? To auto będzie spełnieniem twojego snu. Speedster V12 jest całkowicie pozbawione nie tylko dachu, ale też przedniej szyby. A przy 700 KM mocy trzeba uważać, żeby prędkość nie urwała głowy.
aston-martin-v12-speedster-to-700-konna-bestia-bez-dachu-2.jpg

Aston Martin zaprezentował swoje najnowsze dzieło. Na pierwszy rzut oko, można pomyśleć, że nie zostało jeszcze ukończone. Jednak to zamierzony cel producenta, który ma zapewnić dodatkowe wrażenia podczas jazdy.

Speedster został w całości pozbawiony dachu i przedniej szyby. Zamiast nich zastosowano owiewki, które oddzielają kierowcę od pasażera. To sprawia, że poczujemy się w tym aucie bardzo indywidualnie.

Nadwozie jest niemal w pełni wykonane z włókna węglowego, które zostało użyte także do wykończenia wnętrza. Dzięki takiemu zabiegowi mamy wrażenie, że karoseria stanowi jedność ze środkiem samochodu. Dodatkowo wewnątrz zastosowano połączenie skóry, chromu, aluminium oraz gumy z wypukłym nadrukiem.

Nazwa samochodu zdradza, że napędza go silnik V12, a jego pojemność to 5,2 litra. Pod maską kryje się 700 koni mechanicznych, zaprzężonych do 8-biegowej automatycznej skrzyni biegów. Pozwala to osiągnąć prędkość 100 km/h w trzy i pół sekundy. Z kolei maksymalnie auto może rozpędzić się do 300 km/h.

Jeżeli ktoś chciałby mieć na własność ten wyjątkowy kabriolet, musi się pospieszyć. Producent przewidział nakład ograniczony do 88 egzemplarzy. Za każdy z nich trzeba będzie zapłacić ponad 3,6 mln złotych.

ZOBACZ JAK WYGLĄDA TEN WYJĄTKOWY KABRIOLET:Dodał(a): Konrad Siwik / fot. mat. pras. Piątek 06.03.2020