BMW 3.0 CSL Hommage

To jeden z najseksowniejszych konceptów ostatnich czasów. Po fali zachwytów i zaprezentowaniu prototypu podczas Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2015, czyli konkursie piękności wśród aut, nie widzę innej opcji, jak ogłoszenie daty produkcji i ceny tego drapieżnika!
bmw-csl-otw.jpg

Nowe BMW 3.0 CSL Hommage jest hołdem dla kultowego w latach 70. BMW CSL, które odnosiło sukcesy w wyścigach European Touring Car Championship i 24-godzinnym Le Mans. Na razie jako koncept, ale po świetnych recenzjach i zachwytach motoryzacyjnego świata, mógłby do produkcji seryjnej wejść nawet od jutra.

BMW 3.0 CSL Hommage ma ultra sportowy i agresywny wygląd, do tego wloty powietrza oraz spojlery podkreślają jego rajdowe korzenie. Wyścigowy protoplasta najświeższego konceptu miał nadwozie z aluminium, co obniżyło jego wagę o 200 kg w porównaniu do wersji „cywilnej”. W najnowszym modelu karoseria będzie zrobiona z włókna węglowego. Kompozyt znajdzie się również w postaci wielu detali, w kokpicie i właśnie z tego materiału powstanie klatka bezpieczeństwa. Wewnątrz ma być ciasno i ascetycznie. Za bezpieczeństwo kierowcy i pasażera odpowiadają kubełkowe fotele i sześciopunktowe pasy.Za napęd w BMW 3.0 CSL Hommage odpowiadać ma 6-cylindrowa rzędówka eBoost. Wiadomo, że będzie piekielnie mocna, ale na tym informacje płynące od producenta się kończą. Futurystyczne kształty wieńczą laserowe światła LED. Bolid będzie się dostojnie poruszał na 21-calowych alusach.Dodał(a): Rich Giański Piątek 29.05.2015