Gymkhana 8 - Dubaj drift

Na te produkcje czekamy zawsze z większą niecierpliwością niż na kolejne odcinki House of Cards! Ken Block i jego genialna ekipa filmowa nie zawodzą i tym razem. Gymkhana 8 odbywa się w bajecznym Dubaju i – jak sam emirat – jest zjawiskowa!
gymkhana-8.jpg

Ken Block jest szalony, nieobliczalny i gotów do spektakularnych wyzwań – tacy sami są szejkowie, którzy w najbardziej widowiskowe sposoby promują swój kraj. Dla rajdowca zamknięto główne ulice w mieście. A wstrzymanie ruchu w takim molochu, gdzie w centrum ulice mają cztery pasy w jednym kierunku jest olbrzymim wyzwaniem. Jednak władze Dubaju po raz kolejny udowadniają, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

Zamknięto arterie, odpalono gigantyczne fontanny w specjalnym układzie choreograficznym, wpuszczono go na ścieżki dla pieszych i do miejsc, gdzie mało kto ma dostęp. Mógł podriftować w miejscach najbardziej dla regionu charakterystycznych - w okolicy Burdż Chalifa, Burdż Al Arab, na Wyspach Palmowych. W nagraniu aktywnie brały udział również najbardziej ekskluzywne wozy policyjne świata, z których Dubaj słynie. Nie zabrakło także auta jeżdżącego na dwóch kołach – charakterystycznej dla Arabów popisówy na drogach. W dalszej części kręci bączki wokół olbrzymiego samolotu.Tym razem śmigał w najnowszym Fordzie Fiesta RX43, generującym 650 koni mechanicznym i rozpędzającym się do `setki` w 1,8 sekundy. Ciekawy jest lakier auta, zmieniający swoje odcienie w zależności od kąta padania światła. Nie wiadomo czy bolid wejdzie do produkcji, czy będzie przeznaczony do rajdów, czy może to zabawka zbudowana jedynie dla Kena Blocka na potrzeby Gymkhany 8.

Kto kupi? 10,5 miliona złociszów...

Posted by AutoStuff on 1 marca 2016

Dodał(a): Paweł Jaśkowski Wtorek 01.03.2016