Lykan Hypersport w policji

Policjanci z Abu Zabi (Abu Dhabi) – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – pozazdrościli motoryzacyjnych nabytków swoim mundurowym krajanom z innego miasta, Dubaju. Nabyli właśnie jeden z siedmiu, wyprodukowanych w limitowanej serii, ultra sportowych bolidów – Lykan Hypersport.
lykan-police-otw.jpg

fot.: Drew Larrigan for eGarage.com

Radiowozy w Dubaju sprawiają, że każdy młody chłopak chce być już nie tylko zwykłym policjantem, ale mundurowym w mieście przepychu, nowoczesnych technologii i motoryzacyjnego raju. Ostatnio koledzy po fachu z Abu Zabi pozazdrościli kolegom policjantom z Dubaju i dołączyli do swojej floty wyjątkowe super auto – Lykan Hypersport. Bolid produkowany jest właśnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jednak firma, która za nim stoi – W Motors – powstała w Libanie. Jednak to w kraju ropą płynącym jest większy potencjał, zapotrzebowanie i lepsze warunki dla rozwoju wyjątkowych projektów motoryzacyjnych.

Lykan Hypersport powstanie w siedmiu egzemplarzach, a każdy z nich kosztuje 3,4 miliona dolarów (12,5 miliona złotych). Pod maską skrywa podwójnie doładowany silnik V6 o pojemności 3,7 litra i mocy 750 koni mechanicznych. Pierwszą „setkę” osiąga w 2,8 sekundy, a wskazówka licznika zatrzymuje się na prędkości 385 km/h.


fot.: Drew Larrigan for eGarage.com


Nowy nabytek policji z Abu Zabi - Lykan Hypersport – jest trzecim najdroższym samochodem świata (produkowanym seryjnie, choć określenie „seria” w przypadku tego bolidu jest lekko naciągane). Najcenniejszy jest Maybach Exelero – 8 mln dol. (29,3 mln zł), a za nim Lamborghini Veneno – 4,6 mln dol. (16,9 mln zł).

Oprócz diamentów umieszczonych na LEDowych światłach oraz złotych i platynowych dodatków w kokpicie, policyjny Lykan Hypersport wyposażony będzie w najnowszą technologię rozpoznającą numery tablic rejestracyjnych aut stojących i poruszających się oraz twarze kierowców i przechodniów.

Niestety jest to bolid dwuosobowy, więc nie licz na przejażdżkę życia, gdy coś przeskrobiesz podczas wakacji w Abu Zabi i na miejsce przyjedzie Lykan. Policjanci chętnie natomiast pozują do selfie, gdyż budowanie ekskluzywnego garażu jest również sposobem na ocieplanie wizerunku stróżów prawa.Dodał(a): Rich Giański / fot.: Drew Larrigan for eGarage.com Środa 10.06.2015