Policyjne radiowozy zmieniają kolory. Pojawi się na nich przyjazne hasło

Dawniej granat i biel, dziś srebro i niebieski, a już niedługo dojdzie do tego żarówiasty limonkowy. Policyjne radiowozy znów zmienią kolory. Będą przyjemniejsze dla oka i widoczne z jeszcze większej odległości. Zostaną też ozdobione hasłem, które ma poprawić wizerunek mundurowych.
LANDSCAPE_840 (1).jpg
Masz dość drogówki ukrywającej się w krzakach za zakrętem? Już niedługo będziesz mógł dostrzec niebieskich z daleka, bo ich radiowozy zostaną ozdobione żarówiastym limonkowym kolorem.

Co więcej, na wzór fur amerykańskich gliniarzy, pojawi się na nich także gwiazda a w niej numer telefonu alarmowego 112. Ale na tym nie koniec. Na burtach aut ma pojawić się także nowe policyjne motto – "Pomagamy i chronimy".

Hasło zostało wyłonione w drodze konkursu przeprowadzonego jeszcze w 2016 roku. Propozycja tak spodobała się jury – w którego składzie znalazł się m.in. profesor Jerzy Bralczyk – że podjęto decyzję o jego umieszczeniu na radiowozach.
LANDSCAPE_840.jpg
Nowe radiowozy mają powoli pojawiać się na drogach. “Zmianę przeprowadzimy stopniowo, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Po prostu wszystkie kupowane przez nas pojazdy będą już w nowym malowaniu – wyjaśnia inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik komendanta głównego policji.


Dodał(a): CKM.pl / fot. policja Piątek 24.07.2020