Porsche 919 Hybrid

Hybryda od Porsche ma zaledwie 2-litrowy silnik. Ale ten szerszeń osiąga moc 500 koni mechanicznych! Czy w tym sezonie zdetronizuje Audi w LeMans24? Pomóc w tym ma Mark Webber z F1.
porsche 919

Porsche powraca w czerwcu tego roku na tor Le Mans, by spróbować przerwać dominację Audi w 24-godzinnym wyścigu. Chce to zrobić za pomocą kosmiczne hybrydy – Porsche 919. Pomóc ma w tym czempion Formuły 1 Mark Webber. Po 16-letniej przerwie zapowiada się zacięta walka o podium.
porsche 919

Marka zdecydowała się powrócić na tor ze względu na zmiany w przepisach obowiązujących w LeMans 24. Obecnie najważniejsze jest, by przejechać jak najdalej na określonej ilości paliwa. Kluczowa zatem jest wydajność, którą hybryda ma na najwyższym poziomie oraz spryt kierowcy. Mniej liczą się teraz moc i osiągi. Choć to nadal bardzo istotne, choćby dla widowiska.
porsche 919

Porsche 919 będzie miało silnik spalinowy (napędzający tylną oś) i elektryczny (odpowiedzialny za przód) oraz dwa systemy odzyskiwania energii. Pojazd napędzać będzie kompaktowa V4 o pojemności dwóch litrów. Niby mało, ale dzięki bezpośredniemu wtryskowi oraz turbodoładowaniu, będzie miał moc 500 koni mechanicznych!

Dodał(a): fisci Wtorek 11.03.2014