Samochód dla millenialsów

Kamerki GoPro w lusterkach, do nagrywania filmików z jazdy. Tym będzie charakteryzował się jeep dla millenialsów. Toyota zaprezentowała koncept samochodu zaprojektowanego specjalnie z myślą o młodych ludziach, mających dość zgiełku.
2.jpg

W SKRÓCIE:

FT-4X zaprojektowano z myślą o millenialsach. Ma to być następca Toyoty FJ Cruiser. Na razie nie ma wielu danych. Wiadomo jedynie, że silnik będzie czterocylindrowy i w jakie nowinki techniczne, model zostanie wyposażony.

PEŁNA WERSJA:
Ten pojazd ekipa z Toyoty stworzyła specjalnie z myślą o młodych ludziach. Na celownik koncern wziął millenialsów, czyli osoby urodzone na przełomie wieków. Firma odwołuje się do ich potrzeby „ucieczki” od wielkomiejskiego życia. FT-4X ma się nadawać zarówno do jazdy po ulicach jak i wycieczek na łono natury. Generacja Y w przeciwieństwie do poprzedniego pokolenia preferuje samochody mniejsze. Przynajmniej z takiego założenia wyszli designerzy konceptu.

Dlatego FT-4X będzie mniejszy od RAV4 i nieco krótszy od Jeepa Renegade liczącego 4236 milimetrów długości. Jego wymiary porównywalne są do Toyoty C-HR, czyli można powiedzieć, że wysokość wynosi około 1565 milimetrów.

Nowy model określa się mianem „skrzynki na narzędzia”. Wyposażono go w podgrzewane i chłodzone schowki, wymienne okna oraz kamerę GoPro zamontowano w lusterku bocznym, aby można było nagrywać filmiki z jazdy. Dodatkowo do użytku kierowców będą latarki po obu stronach. Można je łatwo ściągnąć z samochodu i używać poza samochodem.

O FT-4X niewiele na razie wiadomo. Ma to być następca Toyoty FJ Cruiser. Według słów producenta samochód pod maską będzie skrywał czterocylindrowy silnik połączony z napędem na cztery koła. Nie podano jednak ceny, ani daty, kiedy auto pojawi się w wersji produkcyjnej. Może to zająć trochę czasu, dlatego na razie będziemy proponować dziewczynom przejażdżkę za miasto, na naszych wypożyczonych rowerach.
Dodał(a): Paweł Zieleń /fot.: Toyota Środa 19.04.2017