Traktor Terror - Napęd od Volvo

Pamiętacie malucha z dwoma silnikami i dwiema skrętnymi osiami, którego zbudowali polscy młodzieńcy znudzeni życiem na wsi? Zobaczcie jak się bawią chłopaki w Szwecji
traktor tuning

fot.: YouTube

Tam nazywa się ich farmerami, jednak upodobania maja podobne. Po wydojeniu krów, nakarmieniu trzody chlewnej i wielu innych pracach związanych z tym co później Szwedzi kupują na bazarze, młodzieńcy zajmują się tuningiem. Wyszukują części w stodołach, garażach, złomowiskach i wysypiskach, a później spawają to w jeżdżącą całość.

Na tym filmie, który w cztery dni odtwarzano ponad dwa miliony razy, swoim dziełem chwali się Rickard Nilsson. Jego pocisk nazywa się Terror, Traktor Terror. Konstrukcja z połowy lat 50` zyskała nowe serce – turbodoładowany silnik od Volvo 240. Wymieniono mu chłodnicę i wyregulowano wtrysk paliwa.

Rickard wraz z kolegą Mikaelem Karlssonem mieszkają w rejonie Gotland, który obejmuje Gotlandię i 804 inne wyspy w środkowej części Bałtyku między Szwecją a Łotwą. Odbywają się tam zawody w slalomie traktorów i właśnie pod ten turniej chłopaki budowali tę maszynę. Zajęło im to dwa tygodnie.

Traktor Terror idealnie nadaje się do kręcenia bączków, dawania nauczki piłującym silniki cwaniaczkom na skrzyżowaniach, ale i przy takiej mocy zrywa również… ziemię. No bo przecież jego zadaniem nie jest oranie asfaltu, a przekopanie pola poprzez buksowanie kół na pełnym gazie.Dodał(a): carlo Środa 14.11.2012