Jak Mariusz Pudzianowski stał się milionerem?

Nazwisko Pudziana od lat nie schodzi z czołówek gazet, programów informacyjnych i portali internetowych. Znany początkowo jako Strongman i uczestnik telewizyjnych show, a w końcu zawodnik MMA, dorobił się majątku sięgającego… 8 milionów dolarów!

small mariusz-pudzianowski-w-reklamie-telewizyjnej.jpg

Początek kariery Mariusza Pudzianowskiego nie był usłany różami. Treningi siłowe rozpoczął już w szkole podstawowej, trenował również karate kyokushin oraz boks. Pracował jako ochroniarz, próbował swoich sił w rugby. W 1999 r. postanowił rozpocząć karierę strongmana, którą jednak szybko przerwał konflikt z prawem. W 2000r. sąd skazał go na 2,5 roku pozbawienia wolności za pobicie, ale Pudzian został przedterminowo zwolniony. Od tego momentu pokazał, ile znaczy determinacja w dążeniu do celu. Na co dzień jest bardzo pogodnym i wesołym człowiekiem. Prześledźmy, jak toczyła się jego kariera w reklamach.

Najsilniejszy człowiek świata

Pierwszy medal mistrzostw świata strongmanów w parach zdobył w 1999 r. razem z Jarosławem Dymkiem. Pobyt w więzieniu uniemożliwił mu start w zawodach, ale po odzyskaniu wolności i systematycznych treningach na kilka lat zdominował rywalizację wśród najsilniejszych mężczyzn świata. Ma na koncie osiem tytułów mistrza Polski, sześć tytułów mistrza Europy oraz pięć złotych medali mistrzostw świata (w latach 2002, 2003, 2005, 2007 i 2008). Trzykrotnie brał udział w prestiżowych zawodach Arnold Strongman Classic, odbywających w się w amerykańskim Columbus.

Od strongmana do gwiazdy MMA

W 2008 r. Pudzianowski zakończył karierę strongmana, twierdząc, że „osiągnął już wszystko”. W grudniu 2009 r. podczas gali KSW 12 na warszawskim Torwarze zadebiutował jako zawodnik MMA w walce z byłym bokserem Marcinem Najmanem. Trzeba przyznać, że był to debiut spektakularny – Pudzian znokautował rywala już w 43. sekundzie walki!

Początkowo Pudzianowski nie był doceniany przez ekspertów jako zawodnik MMA. Wypominano mu, że jest ociężały, nie zna podstaw technicznych poszczególnych sztuk walk, a jego jedynym atutem jest olbrzymia siła fizyczna. Ten jednak nic nie robił sobie z opinii ekspertów, solidnie trenował i w kolejnych latach prezentował się już w klatce o wiele lepiej. W 2014 r. podczas kolejnych gal KSW wygrał z zawodnikiem UFC Olim Thompsonem oraz byłym mistrzem olimpijskim w judo Pawłem Nastulą. W 2015 r. przez widowiskowy nokaut pokonał Graciego Rollesa. Należy jednak odnotować, że Pudzianowi zdarzały się także spektakularne porażki, jak na przykład przegrana przez duszenie gilotynowe z Marcinem Różalskim w 2016 r. Ogółem stoczył 21 walk zawodowych w MMA, z których wygrał 14.

„Taniec z Gwiazdami”, Pudzian Band i… miliony na koncie

Z biegiem lat Mariusz Pudzianowski uzyskał status celebryty. Brał udział w telewizyjnych programach „Taniec z Gwiazdami” i „Just the Two of Us”, był jurorem w programie „The Brain. Genialny umysł”. Czasami angażuje się w działalność muzyczną swojego brata Krystiana, który jest wokalistą discopolowego zespołu Pudzian Band. Wystąpił nawet w jednym z teledysków.

Zarówno kariera sportowa, jak i aktywność telewizyjna i reklamowa przyniosły Pudzianowskiemu olbrzymie pieniądze. Według szacunków portalu therichest.com jego majątek wynosi około… 8 mln dolarów. Reklamował już m.in. jedną z prywatnych uczelni wyższych w Łodzi – w reklamie wypowiedział słynne zdanie „Reasumując wszystkie aspekty kwintesencji tematu, dochodzę do fundamentalnej konkluzji: warto studiować”. Przez długie lata Mariusz Pudzianowski współpracował z firmą Blachy Pruszyński, wystąpił w reklamie firmy AXA Direct. Na swoich profilach w mediach społecznościowych „Pudzian” chętnie prezentuje swoje prace ogrodnicze – na jednym z filmików pokazywał, jak zbiera wiśnie, reklamując jednocześnie maszyny jednej z firm rolniczych.

Reklama firmy bukmacherskiej

Podczas 74. edycji Wielkiej Warszawianki na Torze w Służewcu ogłoszona została współpraca reklamowa Mariusza Pudzianowskiego z firmą bukmacherską Betfan (działającego na podstawie zezwolenia MF z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018). Co ciekawe, obejmuje ona wizerunek nie tylko byłego strongmana, ale również jego konia, który otrzymał imię… Betfan.

„Wykorzystując wizerunek Mariusza Pudzianowskiego zamierzamy budować naszą rozpoznawalność w wyróżniający i angażujący sposób. Chcemy być jak Pudzian: zdecydowani, zdeterminowani, mieć charakter i nie pękać na rynku. On już pokazał, że potrafi osiągać sukcesy i to nie tylko w sporcie” – mówił przy okazji ogłoszenia współpracy Piotr Sienkiewicz, prezes zarządu Betfan. Mariusz Pudzianowski reklamuje promocje bukmacherskie, m.in. bonus powitalny w wysokości 2961 zł (jeden z najwyższych na rynku), możliwość gry bez podatku (bukmacher uiszcza za gracza 12% podatku od gier i zakładów), a także opcję cashout, czyli możliwość wypłaty części wygranej przed zamknięciem wszystkich zdarzeń na kuponie.

Jak widać, Mariusz Pudzianowski potrafił wykorzystać szansę, którą dał mu sport. Zmienił ją na popularność i duże pieniądze. Długa lista firm, z którymi współpracuje, tylko to potwierdza.

Zakłady bukmacherskie mogą uzależniać. Zauważyłeś objawy uzależnienia? Skontaktuj się ze specjalistą leczenia uzależnień. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karalny.

Tekst pozaredakcyjny przygotowany przez Klaudiusza Dąbrowskiego, dziennikarza betfan.pl


Dodał(a): Izabela Popko Wtorek 03.11.2020