Jak zaoszczędzić na uprawianiu sportu?

Sport to pasja wymagająca dużej dawki energii, motywacji i… wielu wydatków. Oto kilka trików, jak je zmniejszyć.

small iStock-1213671933.jpg

Bardzo często przeznaczamy duże ilości pieniędzy na wysokiej jakości sprzęt, odżywki, karnety oraz odzież. Oszczędzanie w tej sytuacji może wydawać się kuszącą perspektywą. Jak robić to skutecznie i bez kompromisów w kwestii bezpieczeństwa?

Używane sprzęty i ubrania

Używanych przedmiotów nie należy się obawiać! Wiele z nich sprzedawanych jest w bardzo dobrym stanie, za cenę o połowę niższą od ich odpowiedników ze sklepowych półek. W wielu przypadkach możesz zaoszczędzić bardzo dużą sumę pieniędzy. Jeżeli nie masz pewności co do kondycji przedmiotów, warto poprosić o dodatkowe zdjęcia lub możliwość obejrzenia ich na żywo. Jeśli jednak nie jesteś przekonany do tej opcji, możesz znaleźć atrakcyjne oferty i kupony rabatowe w internecie.

Aplikacje i karty lojalnościowe

Ściągnięcie darmowej aplikacji ulubionego sklepu to, wbrew pozorom, bardzo korzystna inwestycja, dzięki której załapiesz się na niezliczoną ilość niedostępnych w innym przypadku promocji. Otrzymasz też powiadomienia, gdy pojawi się nowa oferta. Kupując często w tym samym sklepie, niekiedy masz także możliwość uzyskania karty lojalnościowej, dzięki której po kilku zakupach również otrzymasz ekskluzywne oferty, zniżki lub zwrot części środków na kolejne zakupy.

Kupony rabatowe

Jeszcze bardziej praktyczną formą oszczędzania jest korzystanie z kuponów rabatowych, które są łatwo dostępne w sieci. Niektóre z nich pozwalają na złapanie bardzo dużych zniżek. Posiadają je zarówno rozpoznawalne firmy, jak i niewielkie sklepy internetowe. W sklepie Trec kod rabatowy pozwoli w obniżonej cenie kupić odżywki dla sportowców. W Marbo sport kod rabatowy z kolei posłuży Ci do zakupu niezbędnych przyrządów.

john-arano-h4i9g-de7po-unsplash.jpg

Porównywarki

W internecie znajdziesz wiele stron, których zadaniem jest porównywanie cen produktów i wskazywanie sklepów, w których kupisz je w najniższej cenie. To łatwy sposób, aby odnaleźć miejsca oferujące to, czego potrzebujesz w niższej cenie niż ta, jaką płaciłeś dotychczas. Niektóre strony pozwalają także na porównywanie ofert promocyjnych, zatem jest to doskonały sposób na oszczędzanie.

Tańsze zamienniki

Kupując sprzęt oraz ubrania renomowanych marek, często płacimy w dużej mierze za logo i pokrywamy koszty kampanii marketingowych firm. Niektóre mniej znane firmy oferują podobną jakość w niższej cenie. Przed zakupem warto zapoznać się z recenzjami i wyszukać jak najwięcej informacji o danym produkcie. Dzięki temu nie narazisz swojego zdrowia przez niską jakość sprzętu, jednocześnie płacąc znacznie mniej.

Sport niekoniecznie musi być drogi! Oszczędzając z rozsądkiem, możesz oddać się swojej pasji, nawet jeżeli nie masz bardzo zasobnego portfela. Musisz jednak pamiętać, by na pierwszym miejscu stawiać zdrowie, nie narażając się na kontuzje oraz ćwiczenia z użyciem niewłaściwego sprzętu. Mając to na uwadze, możesz kupować za mniej i czerpać z dobrodziejstw sportu pełnymi garściami.

Artykuł sponsorowany


Dodał(a): Izabela Popko Poniedziałek 17.05.2021