Lista najlepiej zarabiających piłkarzy. Lewy na wysokim miejscu

Większość z nas przez całe życie nie zarobi tyle, ile oni w ciągu roku. Magazyn “Forbes” opublikował listę najlepiej zarabiających piłkarzy w sezonie 2020/2021. Na wysokiej pozycji znalazł się nasz rodak.
Projekt bez tytułu (36).png
Prestiżowy ranking dotyczy zarobków piłkarzy z tytułu umów obowiązujących od 1 czerwca 2020 roku. Jeszcze kilka miesięcy temu Forbes nie był pewien, który zawodnik zajmie zaszczytne pierwsze miejsce. Magazyn szacował, że tym razem może to być Cristiano Ronaldo.

Okazało się jednak, że na pierwszym miejscu pozostaje Leo Messi. Po tegorocznych negocjacjach z Barceloną zawodnik oznajmił, że pozostanie w klubie do końca rozgrywek 2020/2021. Jego konto w banku powiększy się o 126 mln dol., w tym 92 mln dol. z tytułu kontraktu z klubem, a 34 mln dol. z umów reklamowych.

Zaraz za Argentyńczykiem jest jego główny konkurent, czyli Cristiano Ronaldo. Piłkarz Juventusu ma zarobić w tym sezonie 117 mln dol., z czego 70 mln dol. z klubowej pensji. Przebija on jednak swojego rywala wpływami z reklam, za które dostanie 47 mln dolarów.

Sprawdź: Liga Mistrzów – tysiące widzów oglądało nie ten mecz

Ostatnie miejsce na podium zajmuje Neymar. Brazylijczyk grający w PSG powinien zarobić 96 mln dolarów. Piłkarz niedawno zmienił sponsora z Nike na Pumę. Tym samym za kontrakty reklamowe dostanie 18 mln dol., a pozostałe 78 mln dol. mln dol. gwarantuje mu umowa z klubem.

Sonda

Kto powinien dostać Złotą Piłkę?


Wśród najlepiej zarabiających piłkarzy znalazł się też Robert Lewandowski. Choć to przypadek, to miejsce polskiego piłkarza w rankingu zdradza numer na jego koszulce. RL9 uplasował się na dziewiątej pozycji z zarobkami mającymi wynieść w tym sezonie 28 mln dolarów, w tym 24 mln dol. z Bayernu i 4 mln dol. z reklam.

Tak prezentuje się reszta zestawienia: 
1. Lionel Messi (Barcelona, Argentyna) – 126  milionów dolarów
2. Cristiano Ronaldo (Juventus, Portugalia) – 117 mln 
3. Neymar (PSG, Brazylia) – 96 mln
4. Kylian Mbappe (PSG, Francja) – 42 mln
5. Mohamed Salah (Liverpool, Egipt) – 37 mln
6. Paul Pogba (Manchester United, Francja) – 34 mln
7. Antoine Griezmann (Barcelona, Francja) – 33 mln
8. Gareth Bale (Real Madryt, Walia) – 29 mln
9. Robert Lewandowski (Bayern Monachium, Polska) – 28 mln
10. David de Gea (Manchester United, Hiszpania) – 27 mln


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Instagram Środa 16.09.2020