Powołania do kadry z Ekstraklasy. Są niespodzianki

Czesław Michniewicz odsłonił karty odnośnie najbliższych spotkań reprezentacji Polski. Pojawiły się niespodzianki. W końcu naszej kadrze należy się 'świeży powiew'.
Zrzut ekranu 2022-03-15 o 14.30.26.png

O ile wielu spodziewało się powrotu "Grosika", o tyle tacy zawodnicy, jak Patryk Kun, są niemałym zaskoczeniem. Do tego pojawił się także niedawno kontuzjowany Bartosz Salamon, a także piłkarz, z którym Michniewicz miał przyjemność pracować w Legii – Mateusz Wieteska. 

Patryk Kun to 26–letni pomocnik, który broni barw Rakowa Częstochowa. Jest to jeden z najważniejszych elementów układanki zespołu Marka Papszuna. Zawodnik ma już na swoim koncie Puchar Polski i dwukrotnie sięgnął po Superpuchar.

Salamon z kolei jest obecnie stoperem Lecha Poznań. Podczas ostatniego starcia z Wisłą Kraków zawodnik upadł na murawę po zderzeniu z Elvisem Manu i musiał natychmiast zejść z boiska. Klub poinformował, że Salamon uniknął poważnego urazu, jednak będzie musiał odpocząć od treningów. 

W marcu reprezentacja rozegra dwa spotkania. Najpierw w meczu towarzyskim zmierzymy się ze Szkocją, a następnie zagramy w finale baraży ze zwycięzcą meczu Szwecja – Czechy. Jeżeli uda nam się wygrać, pojawimy się na mistrzostwach świata w Katarze. 

Powołania na zgrupowanie reprezentacji Polski

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Kamil Grabara, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.
Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Matty Cash, Kamil Glik, Michał Helik, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Tymoteusz Puchacz, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus, Bartosz Salamon, Mateusz Wieteska.
Pomocnicy: Krystian Bielik, Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak, Konrad Michalak, Jakub Moder, Przemysław Płacheta, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Szymon Żurkowski, Kamil Grosicki, Patryk Kun.
Napastnicy: Adam Buksa, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Karol Świderski


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / instagram.com Wtorek 15.03.2022