WWE RAW

Jeśli lubisz umięśnionych latających mężczyzn oraz mega seksowne kobiety imprezy z cyklu WWE przypadną ci do gustu.
WWE


Czym jest WWE?
World Wrestling Entertainment to największa na świecie amerykańska federacja wrestlingu. Słyszysz wrestling myślisz ustawka. Poniekąd masz rację, bowiem wrestling to nic innego jak walki prowadzone według ściśle określonego scenariusza. Każda figura, każdy ruch jest z góry nakreślony przez osoby za to odpowiedzialne. Jakby tego było mało zawodnicy przed walką muszą strzelić nauczoną na pamięć regułkę. W tym show nie ma dzieła przypadku. Wszystko jest wyreżyserowane niczym produkcja rodem z Hollywood.

Z kart historii
Wszystko zaczęło się w pierwszym kwartale dwudziestego wieku od … boksu, który to promowała po uszy w nim zakochana rodzina McMahonów. Z biegiem czasu rodzina zaczęła fascynować się wrestlingiem i organizować zawody. W tym samym czasie powstało konkurencyjne Gold Dust Trio, które chciało podbić rynek.  Jak to zwykle w życiu bywa członkowie tego tria zaczęli się miedzy sobą kłócić, co doprowadziło do upadku.  Wtedy to powstało CWC - Capitol Wrestling Corporation. Po wielu mniejszych bądź większych eventach jak to się dzisiaj mówi Amerykanie, co raz bardziej rozkochali się w tym „sporcie”. Wrestling trafił do telewizji! To był przełom. Początkowo wszystko odbywało się po egidą NWA czyli związku zrzeszającego kilka federacji. Później w wyniku zamieszania z zapaśniczym mistrzem, CWC, którego niezbyt chętnie „użyczano” innym federacjom by walczył na ich galach CWC wystąpiło z NWA! Powstała WWWF, która po krótkim okresie czasu zmieniła nazwę na WWF. Jednak z powodu sporów to i ona opuściła NWA i po latach, przepychanek, nieuczciwych zagrań wkrótce powstało WWE!

logo extreme.jpgZłote lata 
Od tego momentu można mówić o narodzinach dzisiejszego wrestlingu. Wtedy zaczęto sprzedawać kasety z występów na terenie całych Stanów Zjednoczonych! Wszyscy „inni” byli konkurencją. Zaczęło się podkradanie zawodników. WWF chciało mieć monopol na całe Stany,  zmieniło nazwę na WWE i wyniku większych bądź mniejszych przejęć i całej tej zagmatwanej sytuacji powstały dwa rostery: Raw i SmackDown. Ten pierwszy w minioną sobotę gościł w łódzkiej Atlas Arenie, gdzie to mieliśmy okazję zobaczyć najlepszych wrestlerów świata. Było głośno, kolorowo, zabawnie i … seksownie, kiedy to na ringu pojawiła się ociekająca seksem filigranowa – Aj, której występ rozgrzał męską część publiczności do czerwoności. Oprócz niej zobaczyliśmy także gwiazdy światowego formatu. Wśród nich: Dolpha Zigglera, Johna Cenę czy Rybacka. Na hali zasiadło 3500 tysiąca ludzi. Co według federacji przyniosło 225 tysięcy zielonych zysku.

Dziś WWE to organizacja, której pokazy oglądają miliony ludzi na całym świecie. Najwięcej fanów ma oczywiście w USA, gdzie federacja przynosi milionowe dochody. Za Oceanem  bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki. Figurki z podobiznami zawodników można spotkać niemalże w każdym sklepie! Za prawa do emisji telewizje płacą kolosalne kwoty! Biznes is biznes! U nas zmagania zawodników WWE możesz śledzić na Extreme Sports Channel.
Dodał(a): Ostatni Mohikanin Poniedziałek 06.05.2013