Będzie film fabularny o Magdzie Gessler! Panią Madzię zagra seksbomba?

Po takich informacjach zaczynamy tęsknić za początkami Patryka Vegi. Spośród szerokiego wachlarza wspaniałych Polaków, padło akurat na Magdę Gessler. Restauratorka nadzorowała prace nad scenariuszem i jest także częściowo odpowiedzialna za reżyserkę.
Zrzut ekranu 2023-09-26 o 23.29.50.png

Film będzie opierał się w głównej mierze na autobiograficznej książce Gessler. Pierwsze plany pojawiły się już w 2022r., lecz teraz wiemy, że pani Magda bardzo chciałaby, aby zagrała ją... Katarzyna Figura. Co do scenariusza - książka jest o tym, jak zwalczać smutek, depresję, stany absolutnie ekstremalne dla każdej kobiety: utraty dziecka, utraty męża, dwukrotna wdowa. To właśnie na jej podstawie mamy niedługo cieszyć się superprodukcją kinową o Magdzie Gessler. "Rzeczy które naprawdę dla każdej z nas są prawdziwym dramatem, a stanowią później o naszej sile w zawodzie, w tym co możemy dać innym ludziom. Te rzeczy były dla mnie bardzo ważne. Mogę powiedzieć, że dopiero w tej chwili je przeżywam, w sposób podwójny, bo mam trochę więcej czasu dla siebie" - mówiła restauratorka.
"Ten film na pewno mógłby być tragikomedią. To moje życie było czasami fantastyczne, wesołe, a momentami było naprawdę zniewalająco smutne. Chcę, żeby to był film w pięciu odcinkach. Chciałabym, żeby to było robione na tej zasadzie, że to są młodzi ludzie, młode aktorki, nieznane, i żeby ten casting dał szansę tym, którzy jeszcze nie są znani" – informowała dwa lata temu w rozmowie z Faktem, nie wiedząc wtedy jeszcze, jaki produkcja może mieć rozmach.

Nie znamy jeszcze informacji odnośnie premiery, obsady czy terminu rozpoczęcia zdjęć. No cóż, lepszym strzałem byłyby "kuchenne rewolucje" wersja kinowa, ale nie mamy podstaw do narzekania. 


Dodał(a): CKM.PL / fot.: Embed YouTube Wtorek 26.09.2023