Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem FIFA 2020 r.

Po tym, jak odwołano tegoroczną galę wręczenia Złotej Piłki, wśród internautów zawrzało. Wszyscy rodacy spodziewali się, że nagrodę otrzyma Robert Lewandowski. Ze sprawiedliwości stała się zadość i nasz najlepszy snajper został za to uhonorowany tytułem piłkarza roku FIFA.
lewy.jpg

Ten rok zdecydowanie należał do Roberta Lewandowskiego. W 2020 r. zdobył łącznie 11 nagród, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych. Nie powinno więc nikogo dziwić, że w plebiscycie FIFA The Best okazał się bezkonkurencyjny.

Na finalny wynik składały się głosy czterech grup: kapitanów reprezentacji, szkoleniowców drużyny narodowej, ponad 200 dziennikarzy i kibiców zarejestrowanych na stronie FIFA. Lewandowski miał ogromną przewagę nad pozostałymi piłkarzami. Nasz najlepszy snajper otrzymał od pozostałych zawodników 554 punkty, podczas gdy Messi zyskał ich 196, a zamykający podium Cristiano Ronaldo 186. Portugalczyk zresztą sam uznał "Lewego" za najlepszego zawodnika w tym roku.

Lewandowski miał jeszcze większą przewagę podczas głosowania selekcjonerów, podobnie zresztą jak w przypadku decyzji dziennikarzy i kibiców. Ostateczny wynik organizatorzy otrzymali po wyciągnięciu 25 proc. całości głosów każdej z grup. Zwyciężył Robert Lewandowski, zdobywając łącznie 52 punkty. Drugie miejsce przypadło dla Cristiano Ronaldo, który miał ich 38. Messi, z 35 punktami, był trzeci. 

Posiadanie w swojej reprezentacji najlepszego piłkarza na świecie jest niesamowitym wyróżnieniem. Pozostaje wierzyć, że Robert poprowadzi nas do zdobycia nagród na arenie międzynarodowej. Najbliższy turniej, czyli mistrzostwa europy, odbędzie się już w przyszłym roku. Wtedy czekają nas także eliminacje do mistrzostw świata. Nasza grupa nie należy do najłatwiejszych, ale liczymy na to, że reprezentacja pojedzie do Kataru. 

Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Piątek 18.12.2020