Popularna strona dla dorosłych usunęła większość filmów

Dla wielu osób to właśnie ta informacja będzie jedną z najgorszych, jakie otrzymali w 2020 r. Ze strony, która dostarczała rozrywki milionom użytkowników na całym świecie, usunięto większość filmów. Twórcy musieli podjąć taką decyzję ze względu na niemałe problemy.
iStock-1209001849.jpg

Chodzi o nagrania udostępniane przez niezweryfikowane konta. Wiele filmów, które pojawiły się na Pornhubie, mogło być wrzucane do sieci bez zgody aktorów. Twórcy amatorskich nagrań często publikowali prywatne wideo, o czym nie wiedziała osoba w nim występująca. Po fali krytyki i protestów, na czele z decyzją Mastercard i Visy o zablokowaniu płatności na stronie, działacze Pornhuba postanowili usunąć wszystkie filmy udostępniane przez konta, które nie dokonały weryfikacji. 

Sprawdź również: Gwiazda filmów dla dorosłych mówi o dyskryminacji facetów w branży

Sprawdzenie wiarygodności profilu odbywa się przez nagranie krótkiego wideo z osobami, które będą występować w kolejnych filmach. Na tej podstawie działacze Pornhuba widzą, że użytkownicy z własnej woli godzą się na występowanie na ich stronie. Plusem jest także dobrze rozwinięty system partnerski, gdzie zweryfikowane konta, poza pieniędzmi, otrzymują także takie bonusy, jak chociażby darmowe promowanie.

Sonda

Wchodzisz na takie strony?


Pornhub działa od 2007 r. Strona jest w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o branżę związaną z filmami dla dorosłych. Działacze starają się przełamać wszelkie tabu związane z oglądaniem takich wideo. Oczywiście wśród niektórych budzi to kontrowersje. Poza rzeszą fanów, pojawiają się również negatywne głosy. Niedawno przeciwnicy Pornhuba walczyli nawet o całkowite usunięcie strony

Strona stara się o to, by pokazywać się z jak najlepszej strony, stąd decyzja o usunięciu niezweryfikowanych kont, które udostępniały nagrania. Pornhub wiele na tym straci, ponieważ amatorskie filmy cieszyły się ogromną popularnością. Działacze nie mieli jednak innej opcji. Ze względu na podejrzenie o wrzucanie nagrań bez zgody osób występujących, wiele firm współpracujących z Pornhubem zwyczajnie się z tego wycofywało. Zostaje więc znacząco mniej filmów, aczkolwiek z pewnego źródła. Możecie więc oglądać wideo na tej stronie bez żadnych wątpliwości i wyrzutów sumienia. 

Nie musicie się jednak martwić, ponieważ najczęściej na stronie głównej pojawiały się właśnie nagrania zweryfikowanych uczestników. Chyba, że jesteście wyjątkowo wybredni i potrzebujecie sporo czasu, by wybrać odpowiedni film. W tej sytuacji możecie odczuć brak takiej ilości filmów.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / istockphoto.com Wtorek 15.12.2020