Bilety na ENEMEF: NOC Batmana

Kiedy? 26 września o godzinie 22:00 w kinach sieci Multikino. ENEMEF: Noc Batmana to niesamowity maraton z jedną z najbardziej znanych postaci popkultury oraz jednocześnie niezwykła okazja, aby jednej nocy na wielkim ekranie obejrzeć zarówno trylogię Mrocznego Rycerza Christophera Nolana, jak i dodatkowo kultowy film w reżyserii Tima Burtona ze świetnymi rolami Michaela Keatona i Jacka Nicholsona.
Enemef-Noc-Batmana.jpg

Produkcje, który widzowie będą mieli okazję zobaczyć  podczas ENEMEFu: Noc Batmana to znakomicie wyreżyserowane i trzymające w napięciu thrillery z genialnymi kreacjami aktorskimi. W repertuarze znalazły się:

- Batman - Początek
- Batman Mroczny Rycerz
- Batman Mroczny Rycerz powstaje
- Batman

ENEMEF: NOC BATMANA odbędzie się 26 września (piątek) jednocześnie w 29 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Czechowice-Dziedzice, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Zgorzelec.

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 8:30 rano

Enemef-Noc-Batmana-plakat.jpg

KONKURS
Do zgarnięcia jest 29 podwójnych wejściówek do każdego z Multikina, w którym odbywa się ENEMEF: Noc Batmana.
Zadanie konkursowe:
do 26 września do godz. 10:00 wyślij maila na adres [email protected], który będzie zawierał:
1. tytuł: Batman.
2. wybrane kino, w którym chcesz obejrzeć wspomniane wyżej wydarzenie,
3. imię i nazwisko, na jakie zostanie przyznany podwójny bilet,
4. odpowiedź na pytanie: kto mógłby zatrzymać Batmana i jak?
Redakcja CKM.PL wybierze najbardziej oryginalne odpowiedzi. Do zwycięzców wyślemy maile (26 września do godziny 12:00) potwierdzające wygraną.

Informacje o filmach:

BATMAN - POCZĄTEK
Batman Begins, USA, Wielka Brytania 2005 140'
reżyseria: Christopher Nolan
scenariusz: Christopher Nolan, David S. Goyer
obsada: Christian Bale, Gary Oldman, Liam Neeson, Katie Holmes
muzyka: Hans Zimmer, James Newton Howard

Bruce Wayne obwinia się za śmierć rodziców, nie mogąc zaznać spokoju w Gotham, wyjeżdża na wschód. W dniu swoich 30-tych urodzin wraca do miasta, które opanowały korupcja i przestępczość. Jako Batman rozpoczyna walkę o przywrócenie porządku w mieście. Pomagają mu: wierny lokaj Alfred, szef policji James Gordon oraz przyjaciółka z dzieciństwa Rachel Dawes.

Prequel całej serii filmów o Batmanie, opowiada o tym, jak Bruce Wayne stał się człowiekiem-nietoperzem. "Batman - Początek" to najpoważniejsza i najmniej komiksowa opowieść o Mrocznym Rycerzu. Christopher Nolan ukazał Batmana jako człowieka nękanego przez własne demony, superbohatera nieustannie balansującego na granicy między walką o sprawiedliwość a ślepą zemstą.MROCZNY RYCERZ
The Dark Knight, USA, Wielka Brytania 2008 152'
reżyseria: Christopher Nolan
scenariusz: Jonathan Nolan, Christopher Nolan
obsada: Christian Bale, Gary Oldman, Heath Ledger, Aaron Eckhart
muzyka: Hans Zimmer

Batmanowi udaje się rozbić kryminalne podziemie Gotham z pomocą porucznika Jamesa Gordona i Prokuratora Okręgowego Harveya Denta. Ich współpraca okazuje się bardzo skuteczna, ale trzej mężczyźni stają się celem nowego geniusza zbrodni, Jokera, który chce wprowadzić w Gotham anarchię i zmusić Batmana, by przeszedł na stronę zła.

Kontynuacja filmu "Batman-Początek", która dostała osiem nominacji do Oscara i zdobyła dwie statuetki, w tym za drugoplanową rolę męską dla Heatha Ledgera. Nolan stworzył epickie widowisko z mroczną i niepokojącą atmosferą. Batman, Joker i Dent walczą nie tylko ze sobą nawzajem, ale i ze swoimi ciemnymi tajemnicami.MROCZNY RYCERZ POWSTAJE
The Dark Knight Rises, USA, Wielka Brytania 2012 165'
reżyseria: Christopher Nolan
scenariusz: Jonathan Nolan, Christopher Nolan
obsada: Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Anne Hathaway
muzyka: Hans Zimmer

Minęło osiem lat od zniknięcia Batmana, który wziął na siebie winę za śmierć prokuratora okręgowego, Harveya Denta. Przez pewien czas działalność kryminalna w Gotham City została zmiażdżona dzięki uchwalonej przez urzędnika ustawie. Wszystko zmienia się wraz z pojawieniem się Bane'a, zamaskowanego terrorysty, którego bezwzględne zamiary wobec Gotham City zmuszają Bruce'a Wayne'a do powrotu. Batman może okazać się jednak zbyt słaby, by go pokonać.

Znakomicie wyreżyserowany i trzymający w napięciu thriller z doskonałymi kreacjami aktorskimi. Trzecia część trzyma poziom i jest świetnym zamknięciem cyklu oraz dopełnieniem zaznaczonych wcześniej wątków.BATMAN
Batman, USA 1989, 140'
reżyseria: Tim Burton
scenariusz: Sam Hamm, Warren Skarren
obsada: Jack Nicholson, Michael Keaton, Kim Basinger
muzyka: Danny Elfman

W Gotham City, ponurym mieście, rządzonym przez zdeprawowanych urzędników i skorumpowaną policję pojawia się bezwzględny Joker. Szaleniec chce zniszczyć władze i mieszkańców Gotham. Tylko tajemniczy Batman może stawić mu czoła i uratować miasto. Pomagać mu będzie dziennikarka Vicki Vale.

Kultowy film, który uważany jest za jedną z najlepszych ekranizacji komiksu w historii kina. Mroczny klimat, świetna scenografia, doskonała muzyka i genialny Jack Nicholson jako Joker - to wszystko sprawia, że Batman Tima Burtona jest wciąż filmem, który nie pozwala oderwać wzroku od ekranu.Dodał(a): ckm.pl / mat. prasowe Wtorek 23.09.2014