Bliźnięta „Corona” i „Covid” przyszły na świat

Ludzkie reakcje na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa potrafią przybierać najróżniejsze formy. Agencja PTI poinformowała o nietypowych imionach, które rodzice z miasta Raipur nadali swoim dzieciom.
iStock-866792570.jpg

Można było się spodziewać, że imiona nawiązujące do pandemii koronawirusa to tylko kwestia czasu. Media na całym świecie informują o przypadku indyjskich bliźniąt, które przyszły na świat w szpitalu w Raipur w nocy z 26 na 27 marca.

Chłopiec i dziewczynka swoje nietypowe imiona zawdzięczają personelowi placówki, który zaczął tak nazywać noworodki, nawiązując do okresu, w którym dzieci przyszły na świat. Rodzice Covida i Corony uznali, że to piękny sposób na upamiętnienie niezwykle trudnych warunków, w których dzieci przyszły na świat. Ciekawe, czy przyszli koledzy z klasy ich dzieci będą tego samego zdania. 

CZYTAJ TAKŻE: CZEGO BOJĄ SIĘ POLACY W OBLICZU EPIDEMII. SONDAŻ

Co ciekawe, nie jest to pierwszy przypadek, kiedy rodzice wybierają dla swoich dzieci imiona inspirowane koronawirusem. Na Filipinach zarejestrowano dzieci o imionach Covid Bryant, Covid Rose i Coviduvidapdap Santos.


Z jednej strony taki pomysł można uznać za ekstrawagancję, ale biorąc pod uwagę, że w ubiegłym roku do Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach zgłosili się rodzice usiłujący chcieli nadać swoim dzieciom takie imiona jak Joint, Koka, Pipa, Nutella, Rambo, Nirvana czy Batman, to Covid naprawdę nie powinno nikogo dziwić.

Być może za kilka lat normalne na placu zabaw będzie, że Wiedźmin z Covidem grają w piłkę, a następnie każdy z nich poznaje swoją Coronę. I wszyscy żyją długo i szczęśliwie.


ZOBACZ GALERIĘ: DZIEWICA MOBILNA I INNE MARKI. ZNANE PRODUKTY PO POLSKUDodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Piątek 03.04.2020