'Ekspert' Konfederacji tytułuje się 'dziewicologiem'. Robi z ukrycia zdjęcia nastolatkom i umieszcza w sieci

W normalnych okolicznościach ludzie tego pokroju już dawno musieliby pogodzić się z internetową banicją. Żyjemy jednak w Polsce, więc dr. Zbigniew Hałat występuje w roli eksperta, a nagrania z jego udziałem są umieszczane na profilu Konfederacji.
Zrzut ekranu 2022-01-13 o 12.32.59.png

Dr Zbigniew Hałat jest z wykształcenia epidemiologiem. W latach 90. był wiceministrem zdrowia. Od początków pandemii mężczyzna regularnie występuje w mediach, gdzie krytykuje szczepienia i noszenie maseczek. Działa m.in. dla Radia Maryja, gdzie stale publikuje swoje felietony, w których pisze, że szczepionki nie są odpowiednio przebadane i nie powinny ujrzeć światła dziennego.Felietony dla antyszczepionkowców to jednak nie wszystko. Hałat stale powtarza korzyści wynikające z zachowania dziewictwa do ślubu. Wymyśla teorie wg. których uprawianie seksu pozamałżeńskiego może być przyczyną depresji wśród młodych kobiet. 

By lepiej przyjrzeć się problemowi, wystarczy wejść na strony stworzone przez lekarza: virginology.org oraz halat.com. Na portalach widnieje nazwisko doktora, a poza nim... "wykłady" na temat dziewictwa i zdjęcia młodych kobiet. Oczywiście fotografie są robione z ukrycia. Na jednym obrazku widać dwie nastolatki w bieliźnie z podpisem "fotografia artystyczna Zbigniew Hałat". Z Hałatem próbowali skontaktować się dziennikarze Onetu. W tym celu skorzystali z numeru podanego na jednej ze stron. Rzeczywiście dodzwonili się do doktora, ale ten odmówił jakiegokolwiek komentarza. Naczelna Izba Lekarska jakiś czas temu wszczęła postępowanie odnośnie Hałata, przez co grozi mu utrata prawa do zawodu lekarza.

"Psy szczekają, karawana idzie dalej. Korzystając z okazji, informuję, że prowadzę epidemiologiczne dochodzenie ws. osobistej winy podżegaczy, pomocników i egzekutorów ludobójstwa" – stwierdził Hałat w rozmowie z dorzeczy.pl i na chwilę obecną to jedyny jego komentarz. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / twitter.com Czwartek 13.01.2022